Počas víkendu, 8. a 9. apríla, sa v Tepliciach v susednom Česku uskutočnil najväčší európsky pohár dorastencov. Na tomto prestížnom turnaji sa predstavilo až 920 judistov z 39 krajín, medzi ktorými bolo aj veľa slovenských reprezentantov.

V prvý deň turnaja sa na tatami postavili ľahké váhové kategórie.

Zlatú medailu vybojovala Patrícia Tománková, ktorá sa v kategórii do 40 kg predstavila v neskutočnej forme. V prvom kole zdolala Mare Sponselee z Holandska po 40 sekundách na ippon. Vo štvrťfinále sa stretla s Turkyňou Sude Dur, ktorú dokázala poraziť po 36 sekundách, hodila ju na wazari, chytila do držania a následne prešla do páky. V semifinále čakala na Paťku Francúzka Mathilde Aurel, ktorú zdolala pred ukončením časového limitu a tak si zaistila miestenku vo finálovom bloku. Vo finále Paťka bojovala proti svojej známej súperke, Rakúšanke Nina Auer, ktorú taktiež zdolala po jednej minúte. Týmto si v súčte 3 minúty a 39 sekúnd zápasu Paťka obhájila zlato z minulého roku a pridala si do zbierky siedmu zlatú medailu z podujatí európskeho pohára.

Pekný výkon sa podaril Romanovi Dekanovi vo váhe do 60 kg, ktorý si na svoje konto pripísal tri víťazstvá (Oleksii Kalnytskyi UKR, Kilian Loeffler GER a Niklas Cueni SIU) na európskom pohári dorastencov. V štvrtom kole ho však zastavil Mustafa Berat Simsek z Turecka.

V hmotnostnej kategórii do 66 kg, ktorá bola zároveň najpočetnejšie obsadenou kategóriou s počtom 110 judistov, sa nestratili ani naši dvaja pretekári Rajko Masláč a Juraj Odkladal.

Juraj si v prvom kole poradil s Talianom Filippo Quadalti a v druhom kole zdolal Švajčiara Stevan Maitin. V treťom kole v prvej minúte porazil brazílskeho pretekára Renan Lima. Vo štvrtom kole však prehral v napínavom súboji proti Poliakovi Szymon Szulik.

Prvé dva zápasy vyhral aj Rajko Maslač proti Brazílčanovi Francisco Schier a tiež proti Rakúšanovi Abdul Zakajev. V treťom kole podľahol pretekárovi z Veľkej Británie Irakli Goginashvili, ktorý ho však potiahol do opravných súbojov. Rajko v opravnom boji nestačil na Nemca Eduard Bulinger.

Jednu prehru zaznamenala Kristína Lili Križová (-44kg), ktorá po takmer ôsmich minútach zápasu prehrala s Belgičankou Lena Antoine.

V kategórii do 52 kg vypadla v druhom kole Ella Markovicsová.

Počas druhého dňa turnaja sa na tatami predstavil Matej Pecha v hmotnostnej kategórii do 90 kg. V prvom kole síce prehral s neskorším bronzovým medailistom, no to ho neodradilo a hneď v opravnom boji si spravil chuť víťazstvom nad pretekárom Maďarska Norbert Hoffer. V druhom opravnom boji porazil Španiela Guillem Lozano Pastor. Po dvoch výhrach sa Matejovi nepodarilo poraziť Azerbajdžánca Tuncay Shamil a obsadil tak 9. miesto.

Na turnaji sa ako posledná predstavila Nina Filkorová v hmotnostnej kategórii nad 70 kg, ktorá prehrala v prvom kole s poľskou pretekárkou Nicole Widlak.

Slovenskí dorastenci ukázali aj na tomto turnaji svoje kvality a potenciál pre budúcnosť tohto športu na Slovensku.