Slovenský zväz judo má dôvod na oslavu, keďže jedna z našich judistiek sa stala tretou najlepšou mladou športovkyňou Európy v letných športoch za rok 2023.  Jej menom je Patrícia Tománková, a jej výnimočné úspechy v džude neostali nepovšimnuté.

Patrícia Tománková bola ocenená Cenou Piotra Nurowského počas 52. valného zhromaždenia Európskych olympijských výborov v Istanbule. Toto prestížne ocenenie sa udeľuje mladým športovcom vo veku od 14 do 18 rokov, ktorí dosiahli excelentné výsledky vo svojich disciplínach a zároveň reprezentujú olympijské hodnoty nielen na športoviskách, ale aj v ich každodennom živote.

Patrícia Tománková vynikla svojím úspešným rokom, v ktorom si priviedla domov zlaté medaily z majstrovstiev sveta, Európy a Európskeho olympijského festivalu mládeže. Jej džudistické umenie a oddanosť športu ju predurčili k tomu, aby sa stala hrdinkou slovenského juda.

Jej najväčšou motiváciou sú jednoznačne olympijské hry, a po svojom úspechu na majstrovstvách Európy sa teraz sústreďuje na cieľ priniesť Slovensku ďalší vzácny kov, tentoraz z olympijských hier.

Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) ju s hrdosťou nominoval na Cenu Piotra Nurowského, a panel expertov z celej Európy ju následne posunul do užšieho finále tejto prestížnej ankety.

Patrícia Tománková je príkladom tvrdej práce, oddanosti športu a neúnavného úsilia. Jej úspechy osvetľujú slovenský športový svet a inspirujú ďalších mladých športovcov k tomu, aby dosiahli svoje sny.

Gratulujeme Patrícii Tománkovej k tomuto výnimočnému oceneniu a sme hrdí, že máme takúto talentovanú džudistku v našich radoch. Veríme, že jej najlepšie dni v džude ešte len prichádzajú a budeme ju podporovať na jej ceste za olympijskými úspechmi.

Sledujte Patríciu Tománkovú a jej ďalšie úspechy na našom webe a na sociálnych médiách, pretože sme presvedčení, že toto je len začiatok jej púte k veľkým športovým víťazstvám.