Dorastenci nášho tímu úspešne odštartovali účasť na Európskom pohári v maďarskom Györi, kde sa v prvý deň vynikajúco presadila P. Tománková v kategórii do 44 kg, ktorú vyhrala. Vo štvrťfinále porazila Gabrielu HERTA z Moldavska. Semifinále bolo pre ňu rovnako úspešné, keď zdolala Evu EWING z Británie. Vo finále si ipponom vybojovala zlatú medailu nad Rachele MORUZZI z Talianska. Všetky zápasy ukončila pred časovým limitom.

Ďalšiu medailu získal Juraj Odkladal, ktorý obsadil bronzovú priečku. V prvom kole mal voľný los, v druhom kole si poradil s Ali HUMBATOV z Azerbajdžánu. Vo štvrťfinále nestačil na bulharského súpera Kristiana GENOVA no v opravnom boji triumfoval nad Ioannisom KATRANIDISom z Grécka a Mariusom MURESANom z Rumunska. O bronz zabojoval proti českému pretekárovi Adamovi Resutikovi a získal pre nás ďalšiu medailu.

Kristína Lili Križová obsadila 5. miesto vo váhe do 48 kg s bilanciou dvoch výhier a dvoch prehier.
Vo váhe do 66 kg na tatami nastúpil Tobias Greňa, ktorý, bohužiaľ, vypadol v prvom kole. Marek Macejka skončil v prvom kole vo váhe do 60 kg, a Roman Dekan v kategórii do 60 kg zaznamenal jedno víťazstvo a dve prehry.
Podobne Ella Markovicsová vo váhe do 52 kg pridala jedno víťazstvo a dve prehry.

Druhý súťažný deň priniesol Slovensku ďalší významný úspech, keď sa nám podarilo získať ďalší cenný kov. Nina Filkórová si pripísala striebornú medailu na Európskom šampionáte v Gyor v kategórii +70kg s dvoma víťazstvami a jednou prehrou vo finále.

V tej istej váhovej kategórii sa predstavila aj Diana Fekiačová, ktorá s dvoma výhrami a dvoma prehrami obsadila 7. miesto.

Zuzana Zeleňáková vybojovala 7. miesto vo váhe do 63 kg s bilanciou 3 víťazstiev a 2 prehier.

Vo váhe do 57 kg zápasila Ema Markovicsová, ktorá vypadla v prvom kole.

Celkovo môžeme byť spokojní s výkonmi našich dorastencov na tomto medzinárodnom podujatí a ďakujeme im za vzornú reprezentáciu Slovenska.