Dorastenci zo slovenského zväzu juda sa môžu tešiť z úspešného víkendu, ktorý strávili na Európskom pohári v portugalskej Coimbre. V tejto prestížnej súťaži sa predstavilo celkovo 299 judistov zo 23 krajín a slovenskí reprezentanti dosiahli výborné výsledky.

Významným míľnikom tohto turnaja bol zisk prvej medaily z Európskeho pohára pre slovenského judistu Mateja Pechu. Matej exceloval v kategórii do 90 kg, kde sa dokázal presadiť v silnej konkurencii. V prvom kole zdolal Španiela Diego Coella Lopeza a vo štvrťfinále zvíťazil nad Francúzom Steevom Andrieu. V semifinále si vybojoval miesto vo finále, keď porazil súpera z Talianska Luigi Barbera. V napínavom finále, po dvoch minútach súboja, dokázal zvíťaziť nad španielskym súperom Antonio Aixelom Ramirezom Perezom a zaslúžene si vybojoval prvé miesto.

Okrem Mateja Pechu sa na EC Coimbra darilo aj Nine Filkorovej v kategórii nad 70 kg. Nina si pripísala dve víťazstvá, keď zdolala Nunes M. z Portugalska a Marín A. z Španielska. Napriek dvom prehrám sa umiestnila na peknom 7. mieste. Roman Dekan v kategórii do 60 kg si pripísal dve víťazstvá a jednu prehru, čo je skvelý výkon. Rovnako úspešný bol aj Rajko Masláč v kategórii do 66 kg, kde si pripísal dve víťazstvá a jednu prehru. Juraj Odkladal, tiež súťažiaci v kategórii do 66 kg, vypadol v druhom kole.

Slovensko malo ženské zastúpenie aj v kategórii do 63 kg, kde sa Zuzane Zeleňákovej podarilo vybojovať jedno víťazstvo.

Všetci slovenskí reprezentanti sa na Európskom pohári v Coimbre predviedli výborne a dôstojne reprezantovali našu krajinu. Ich úspechy nám urobili veľkú radosť.