Letný Európsky olympijský festival mládeže v Maribore je už od pondelka 24.7. v plnom prúde a medzi účastníkmi nájdeme aj našich slovenských judistov.

Už v utorok 25.7. sa nám podarilo dosiahnuť dve skvelé umiestnenia v jude.

Patrícia Tománková, ktorá potvrdila svoju pozíciu ako najväčšia favoritka a svetová rebríčková jednotka vo váhovej kategórii do 40 kg, vybojovala zlatú medailu. V prvom kole mala voľný los. V semifinále zdolala Imane Lima z Francúzka škrtením a vo finále si poradila s rakúskou pretekárkou Ninou Auer, ktorú tiež porazila ipponom.

„Túto zlatú medailu radím na úroveň titulu majsterky Európy. Pred finále som si verila, keďže s Rakúšankou som už zápasila viackrát. Stretli sme sa na turnaji Európskeho pohára v Tepliciach i na majstrovstvách Európy. Rozhodla páka, ktorú som jej dala, keď sme sa dostali na zem,“ povedala Patrícia Tománková.

V kategórii do 44kg si bronzovú medailu vybojovala Kristína Lili Križová. Vo štvrťfinále si poradila s Maud Rikmanspoelovou z Holandska, ktorú porazila na wazari. V semifinále po boji prehrala s Begumnaz Dogruyolovou z Turecka. V zápase o bronz zdolala Tatevike Minasyanovú z Rakúska ippon po 40 sekundách.

V stredu 26.7. sme na EYOF 2023 sledovali účinkovanie Romana Dekana v kategórii do 60 kg, Juraja Odkladala v kategórii do 66 kg a Ellu Markovicsovú v kategórii do 52 kg. Roman Dekan s bilanciou jedno víťazstvo a dve prehry obsadil 9. miesto. Juraj Odkladal si pripísal dve víťazstvá a dve prehry, rovnako obsadil 9. miesto. Ella Markovicsová vypadla v druhom kole.

Na tohtoročnom EYOFe sa ešte predstavia Matej Pecha v kategórii do 90 kg a Nina Filkorová vo váhovej kategórii do +70 kg.

Srdečne blahoželáme našim víťazkám a držíme palce naším ostatným súťažiacim.