V sobotu sa v talianskom meste Neapol uskutočnil európsky pohár dorastencov, na ktorom sa predstavili aj slovenskí judisti.

Trojica mladých judistov Patrícia Tománková,  Ella Markovicsová a Marek Macejka reprezentovali Slovensko na medzinárodnej úrovni.

Najlepší výkon na turnaji podala Patrícia Tománková, ktorá získala prvé miesto v kategórii do 44 kg. Ako nasadená jednotka mala prvé kolo voľné.  Vo štvrťfinále porazila pretekárku z Ukrajiny Violu Mielieshkovú v predĺžení. V semifinále si poradila s domácou talianskou pretekárkou Ileniou Lo Tufo už za 28 sekúnd. Vo finále sa stretla s Francúzkou Lalla-Douniou Lahrifi, ktorú dokázala poraziť na Ippon pred časovým limitom a získala tak svoju šiestu zlatú medailu z európskeho pohára.

Marek Macejka, prvým rokom dorastenec, si na turnaji pripísal dve víťazstvá a dve prehry, čím obsadil 9. miesto v kategórii do 55 kg. Ella Markovicsová získala jedno víťazstvo a dvakrát prehrala. Taktiež obsadila 9. miesto, no v kategórii do 52 kg.

Slovenskí dorastenci predviedli na turnaji v Taliansku vynikajúci výkon a dokázali získať cenné umiestnenia. Patrícia Tománková ukázala svoje zručnosti a bojovnosť, a tým potvrdila, že patrí k najlepším v kategórii do 44 kg. Ďalšie turnaje nás ešte len čakajú a veríme, že slovenskí judisti budú na medzinárodnej úrovni aj naďalej pokračovať v načatom úspešnom trende.