Počas minulého víkendu, 23. a 24. marca 2024, sa na Slovensku konal historicky prvý európsky pohár dorastencov. Tento prestížny turnaj v Šamoríne privítal 556 judistov z celého sveta, z čoho 65 boli domáci pretekári. Naši športovci podali skvelé výkony.

Najväčší úspech zaznamenala Patrícia Tománková v kategórii do 44 kg. Na svoje konto si pripísala ďalšiu zlatú medailu. Ako nasadená jednotka mala prvé kolo voľné. V úspešnom ťažení následne zdolala v štvrťfinále na ippon súperku z Kazachstanu. V semifinále triumfovala nad Srbkou taktiež ipponom a vo finále si poradila rovnako s pretekárkou z Poľska.

Druhý najlepší výsledok dosiahol Juraj Odkladal v kategórii do 66 kg, keď vybojoval striebornú medailu. Po štyroch víťazných kolách nad súpermi z Chorvátska, Izraela, Rumunska a Ukrajiny, ho vo finále zastavil až ďalší Ukrajinec Martynchuk.

Bronzové medaily z európskeho pohára si odniesli Kristína Lili Križová v kategórii do 48 kg a Nina Filkorová vo váhe nad 70 kg.

V seniorskej kategórii sme tiež oslavovali úspech. Máriusovi Fízeľovi (+100 kg) sa podarilo zasiahnuť do bojov o tretie miesto na podujatí Grand Slam v gruzínskom Tbilisi. Napriek tomu, že bronz nezískal, vybojoval si pekné 5. miesto, a dôležité body do olympijského rebríčka. Na 7. mieste sa umiestnili Matej Poliak v kategórii do 66 kg a Peter Žilka v kategórii do 90 kg.

Gratulujeme všetkým našim športovcom k ich skvelým výkonom a reprezentácii Slovenska na medzinárodnej judistickej scéne.