Počas minulého víkendu 6. a 7. apríla sa konal európsky pohár dorastencov, tentokrát v českom meste Teplice. Slovenskí judisti zanechali výraznú stopu v súťaži, pričom najvýraznejší úspech dosiahla Patrícia Tománková, ktorá si opäť pridala do svojej zbierky zlatú medailu.

V kategórii do 44 kg Paťka nedala svojim súperkám šancu. V štvrťfinále zdolala nemeckú judistku Crivellaro, v semifinále porazila Auer z Rakúska a vo finále triumfovala nad súperkou Prolic zo Srbska. Tým si zabezpečila zisk zlatej medaily a potvrdila svoju dominanciu v tejto váhovej kategórii.

Na turnaji sa predstavili aj ďalší reprezentanti. Nina Filkorová obsadila 5. miesto v kategórii nad 70 kg so ziskom dvoch výhier a dvoch prehier. Kristína Lili Križová zaznamenala v kategórii do 48 kg jednu výhru a jednu prehru. Silvo Lacika si pripísal jedno víťazstvo a prehru vo váhovej kategórii do 55 kg.

V prvom kole turnaja vypadli Matej Nemašik, Vivien Vadovičová, Michal Tomáš a Marek Macejka, no napriek tomu si odniesli cenné skúsenosti.

Európsky pohár dorastencov v Tepliciach priniesol slovenskému judu opäť radostné momenty, potvrdil silu a talent našich mladých športovcov. Gratulujeme všetkým účastníkom a tešíme sa na ďalšie úspechy našej judistickej reprezentácie.