Z dnešného európskeho pohára dorastencov v Rige doniesli pre Slovensko naše judistky dve zlaté medaily.

Patrícia Tománková – zlatá medailistka vo váhe do 48kg,
sa rozhodla štartovať vo vysšej váhe a jej rozhodnutie sa ukázalo byť správnym. Už v prvom kole zdolala svoju súperku Gabrielu RAIC z Bosny a Hercegoviny. Paťka pokračovala ďalej a vo štvrťfinále si poradila s judistkou z Gruzínska, Anano KINTSURASHVILI. V semifinále dokonca zaznamenala impozantný ippon proti Migle BUSAUSKAITE z Litvy. V záverečnom finále si poradila s ukrajinskou pretekárkou Daria KARPUS a získala zlato.

Ella Markovicsová – zlatá medailistka v kategórii do 52kg,
vybojovala svoju prvú medailu z európskeho pohára, a to hneď zlatú. V úvodnom kole zdolala Sofiu CORDOVÚ zo Švédska. Vo štvrťfinále porazila na ippon Annu KOWALSKÚ z Poľska. V semifinále si zopakovala úspešné vystúpenie proti poľskej judistke Tetiane KYRYLIUK a zdolala ju ippon-om. V záverečnom finále si Ella vybojovala zlatú medailu po víťazstve nad Britkou Lucy ROBINSON.

Okrem nich sa na turnaji v Rige predstavili aj ďalší slovenskí reprezentanti:
* Marek Macejka – 60kg vypadol v druhom kole
* Filip Buzinkay – 66kg vypadol v opravnom boji
* Tobias Greňa – 66kg vyhral dva zápasy
* Michal Tomáš – 55kg vypadol v prvom kole
* Andrej Markovics – 50kg vypadol v prvom kole
* Eliška Halčínová – 52kg vypadla v prvom kole

Gratulujeme Patrícii Tománkovej a Elle Markovicsovej k ich úspešným umiestneniam a všetkým našim judistom za ich úsilie a bojovnosť na tomto európskom pohári. Držíme palce do ďalších súťaží na medzinárodnej úrovni.