V Šamoríne tento víkend, 23. a 24. marca 2024, budeme môcť byť súčasťou historického okamihu pre slovenské judo. Slovenský zväz juda v spolupráci s Európskou judo úniou hostí prvý veľký a významný turnaj – Európsky pohár dorastencov.

Tento prestížny turnaj sa uskutoční v športovej hale Oktagon GYM v Šamoríne. Zúčastní sa ho 556 judistov z 21 krajín a 2 kontinentov, čo robí z tohto podujatia jedno z najväčších v histórii slovenského juda. Z celkového počtu účastníkov je 357 mužov a 199 žien.

Slovensko bude mať na tomto turnaji zastúpenie 67 domácich pretekárov, ktorí budú hrdo zastupovať svoju krajinu na medzinárodnej úrovni.

Tento turnaj je pre slovenských judistov príležitosťou ukázať svoj talent a súťažiť na európskej úrovni. Pre Slovensko, ako hostiteľskú krajinu, je to šanca predstaviť svoje športové zázemie, a ukázať svetu svoju pohostinnosť a schopnosť usporiadať také významné podujatie.

Po skončení tohto historického turnaja bude nasledovať ďalšia športová udalosť. Od pondelka do stredy, teda od 25. do 27. marca 2024, sa v Šamoríne uskutoční tréningový kemp. Ten poskytne mladým judistom z rôznych krajín príležitosť stretnúť sa, trénovať spoločne a zdieľať navzájom svoje skúsenosti s rovesníkmi z rôznych kútov sveta.