Juniorská zložka sa predstavila na Európskom pohári v Kaunase s vynikajúcimi výsledkami.

Najlepší výsledok vybojovala Ema Fízeľová v kategórii do 70 kg, ktorá sa dostala až do finále. Ema celý turnaj ťahala za víťaznú šnúru, avšak vo finálovom zápase nestačila na britskú judistku Holly Devall. Ema tak obsadila vynikajúce 2. miesto s tromi výhrami a jednou prehrou.

Bronzové priečky si vybojovali Jakub Bajtoš v kategórii do 66 kg a Jozef Tománek v kategórii do 60 kg. Obaja judisti dosiahli skvelé výsledky so štyrmi výhrami a jednou prehrou. Matej Klobučník skončil na 5. mieste v kategórii do 66 kg a Juraj Odkladal v rovnakej váhovej kategórii obsadil 7. miesto.

V juniorskej kategórii sa predstavila aj naša dorastenka Patrícia Tománková, ktorá súťažila v kategórii do 48 kg a vybojovala bronz. Oliver Scheffel obsadil 9. miesto a Jakub Dekan v kategórii do 66 kg vypadol v prvom kole, rovnako ako Eliška Halčinová v kategórii do 52 kg.

Perfektný výsledok nám priniesla aj naša seniorská zložka z Európskeho pohára v Sarajeve.

Benjamín Maťašeje vybojoval zlato so štyrmi vyhratými zápasmi, keď porazil judistov zo Srbska, Poľska, Bosny a opäť Srbska. V rovnakej kategórii obsadil bronzovú priečku Viktor Ádám s bilanciou troch výhier a jednej prehry.

Gratulujeme všetkým našim judistom k výborným výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu Slovenska na medzinárodnej úrovni!