Počas víkendu sa vo francúzskom Montpellier konali Majstrovstvá Európy seniorov v jude, kde slovenskí judisti vybojovali jedno 5.miesto.

Slovensko na tento významný turnaj vyslalo dvoch reprezentantov – Mateja Poliaka v kategórii do 66 kg a Máriusa Fízeľa v kategórii nad 100 kg. Bohužiaľ, pre zranenie sa Peter Žilka nemohol zúčastniť na tomto podujatí.

Pre slovenské farby vybojoval piate miesto Márius Fízeľ v kategórii nad 100 kg.
Márius si toto umiestnenie vybojoval dobrými výkonmi, keď v prvom kole zdolal rumunského pretekára Mircea Croitoru a v druhom kole si poradil s Ushangi Kokauri z Azerbajdžanu. Vo štvrťfinále sa stretol s Richardom Sipoczom z Maďarska, ktorý ho porazil. Márius v následných opravách znovu zabodoval a porazil Munira Ertuga z Turecka.

Boj o bronzovú medailu bol napínavý, no Máriusovi sa bohužiaľ nepodarilo získať cenný kov. V tomto zápase podľahol Jellemu Snippeovi z Holandska po tom, čo dostal tretie shido, pričom aj jeho súper mal dve shida na svojom konte. Bronzová medaila mu unikla len o malý kúsok.

Na druhej strane sa nedarilo Matejovi Poliakovi, keď v kategórii do 66 kg vypadol v prvom kole proti Artyomovi Ghalachyanovi z Arménska.