Počas minulého víkendu sa v Slovínskom Podčerteku uskutočnili Majstrovstvá Európy Veteránov v jude. Toto významné podujatie privítalo 658 veteránov z  37 krajín, a medzi nimi nechýbalo ani slovenské družstvo.

Slovensko na tomto podujatí reprezentovali Ernest Matúš, Akos Fekete, Mikuláš Manik, Martin Bielak, Martin Slabý, Rastislav Čičmanec, Branislav Balvan, Róbert Maruna, Milan Burda a Miroslav Novotka.

Každý z týchto športovcov reprezentoval Slovensko s hrdosťou a odhodlaním.

Ernest Matúš si pripísal jedno víťazstvo a dve prehry, obsadil 7.miesto.

Akos Fekete tiež zaznamenal jedno víťazstvo a dve prehry.

Mikuláš Maník obsadil vynikajúce druhé miesto. Jeho bilancia triumfov nad Talianom Vito Costanzou, Francúzom Patrickom Lisaiom a Maďarom Krisztianom Kerschnerom je dôkazom, že sa na tento turnaj svedomito prirpavoval. Napriek prehre vo finále proti českému pretekárovi Adamovi Cervenkovi, Manik predviedol výborný výkon.

Martin Bielak zaznamenal dve prehry a obsadil 7.miesto.

Martin Slabý vybojoval druhé miesto a zaznamenal dve víťazstvá nad Azerbajdžáncom Emilom Huseynovom a Moldavcom Lurie Leancou. Sily mu však nestačili na českého pretekára Romana Martinka vo finálovom súboji.

Rastislav Čičmanec obsadil 3. miesto, pričom v prvom zápase podľahol Fínovi Juha-Mattiho Salmelu. Neskôr však porazil Azerbajdžanca Ayaza Umdaliyeva a Taliana Carla Lestaniho.

Róbert Maruna zaznamenal tri víťazstvá a jednu prehru, čím dosiahol 2. miesto.

Milan Burda si pripísal jedno víťazstvo a dve prehry.

Miroslav Novotka zaznamenal dve prehry.

Srdečne blahoželáme všetkým medailistom k ich úspešnému vystúpeniu na Majstrovstvách Európy Veteránov.