Tento víkend sa konali v Marakeši, Maroko, Majstrovstvá sveta veteránov, kde nechýbalo ani Slovensko, ktoré tam bolo v početnom zastúpení trinástich pretekárov. Naši veteráni dokázali získať až 4 bronzové medaily. Tibor Gubáň v kategórii M2 a Peter Vaškovič v M4 získali bronz v hmotnostnej kategórii nad 100 kg. Tak isto Jozef Svátek obsadil 3.miesto v kategórii M6 do 100kg a Branislav Babic skončil tretí v M3 v kategórii do 81 kg.

Braňo Babic síce prehral prvý zápas proti Rusovi Alekseiovi Kulikovovi na ippon, avšak ani Kulikov ako neskorší víťaz turnaja, nedokázali Braňa hodiť a zápas rozhodli len 3 šidá v prospech ruského reprezentanta. Následne všetky zápasy v repasáži vyhral, dokonca dvakrát na ippon. Súboj o tretie miesto vyhral na waza ari proti Rusovi Sergeiovi Siverinovi a s bilanciou piatich vyhratých zápasov k jednému prehratému obsadil bronzovú priečku.

Veteráni ukázali, že nepatria do „starého železa“ a sú aj príkladom pre svojich zverencov, lebo sa spolupodieľajú na výchove našich talentov ako v CTM, tak aj ZCPM alebo na klubovej úrovni, kde odovzdávajú svoje skúsenosti svojim.