Cez víkend sa konali Majstrovstva Európy v portugalskom Lisabone.

Slovensko vycestovali reprezentovať Viktória Majorošová do 57kg, Matej Poliak do 66kg, Filip Štancel do 81kg, Peter Žilka a Milan Randl obaja do 90kg.

Prvý súťažný deň zápasila Viktória Majorošová ktorá nastúpila do svojho prvého zápasu proti súperke z Portugalska Wilsa Gomes. Po namáhavom zápase prehrala na 3x shido a na ME už ďalej pokračovať nemohla.

V ten istý deň sa predstavil aj Maťej Poliak proti pretekárovi z Azerbajdžanu. Maťko v tretej minúte hodil krásne WAZARI ale nezvládol záver zápasu a padol na IPPON.

V Sobotu na ME bojoval o cenné umiestenie Filip Štancel ktorý do prvého zápasu nastúpil proti judistovi z Fínska ktorého takticky porazil a vyhral na 3X SHIDO. Do druhého zápasu nastúpil proti súperovi z Francúzska kde v tretej minúte spadol na WAZARI a už nezvládol zmeniť výsledok zápasu a tak  v bojoch už nepokračoval.

Posledný deň sa na ME predstavili Peter Žilka a Milan Randl.

Peťo mal prvé kolo voľné a čakal na súpera proti ktorému nastúpi do druhého kola. Do druhého kola nakoniec nastúpil proti judistovi z Estónska Mattias Kuusik ktorého porazil po namáhavom zápase ktorý trval celé štyri minúty na WAZARI. Do tretieho kola proti Peťovi nastúpil pretekár z Turecka na ktorého už jeho sily nestačili a prehral na 3xSHIDO a tak obsadil pekné 9.miesto.

Miňo mal taktiež prvé kolo voľné. Do druhého kola nastúpil proti pretekárovi z Islandu nad ktorým dokázal vyhrať v golden score na WAZARI. V treťom kole čakal na Miňa súper z Ruska Mikhail Igolnikov s ktorým zápas prehral po prvej minúte na IPPON a tak obsadil tiež 9.miesto.