Záver roka 2020 – U18

V tomto čase zrušila EJU Majstrovstvá Európy dorastencov v Rige na konci novembra, na ktoré sme aj za zhoršených epidemiologických podmienok smerovali prípravu U18. A tak sa vraciame v čase ku „klasickému“ dorasteneckému roku. V mesiacoch november a december by sa už zraky končiacich ročníkov (v našom prípade 2003) upierali k prechodu do juniorskej kategórie. Dva nižšie ročníky 2004 a 2005 by za normálnych okolností testovali svoju zápasovú výkonnosť na áčku v Gyori a Dunajskom pohári v stretnutiach s Maďarskom a Rakúskom. Nič z toho sa samozrejme tohto roku neuskutoční a tak otázka znie:

Ako ďalej?

Opäť ste všetci doma, a popri online vyučovaní v škole, máte zvyšné hodiny dňa na nastavenie si vlastných tréningových plánov. Využite to! Opäť popracujte na svojich slabších stránkach v kondičnej , teda silovej, rýchlostnej a vytrvalostnej oblasti. Zapojte rozum a využite všetky možnosti v rámci epidemiologických opatrení, pokiaľ nám opäť sprístupnia tatami. A tam smerujeme. Môže byť, ak to situácia dovolí, že sa ešte stretneme v závere tohto roka. Otestujeme sa a pozápasíme spolu. Očakávam, že všetci adepti na reprezentačné kimono budú v dobrej kondícii, pripravení pustiť sa do vybojovania si pozície číslo jedna vo svojej váhovej kategórii a z tejto pozície začať rok 2021.

Držím vám palce. Udržte si nasadenie, nenechajte sa ovplyvniť negatívnymi správami o tom, že budúcnosť je neistá. Budúcnosť je istá: prinesie nám nové méty, nové ciele.
A my budeme pripravení.

Branislav Slaný – reprezentačný tréner U18