Pod vedením reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej a trénera CTM, Branislava Slaného sa naša dorastenecká výprava zúčastnila európskeho pohára v Cluji, Rumunsko v zložení: Ema Fízeľová, -63 kg, Tomáš Demčák a Miloš Krajčí, – 60 kg, Samuel Ret, -81 kg, Benjamín Maťašeje a Viktor Ádám, -90 kg.

V silnej konkurencii džudistov z 28 krajín – 341 dorastencov a 222 dorastenkýň sa naši eprezentanti nestratili.

Najviac sa darilo Benjamínovi Maťašeje, -90 kg, ktorý s prehľadom vyhral svoju skupinu. Porazil Buraga z Moldavska na ippon. S Ukrajincom Basanetsom sa trápil a porazil ho na hansoku make až v golden score v 7m 20s zápasu. Turanszkiho z Ukrajiny opäť porazil na ippon. V semifinále sa mu postavil do cesty opäť maďarský džudista Ijjas. Benjamín ho porazil v golden score, celkovo zápas trval 5m 7s. Vo finále sa stretol s domácim pretekárom Cretom. Cret takticky lepšie zvládol zápas, Beny bol trestaný 2x shido v rýchlo slede za sebou. A tretie shido dostal smoiarsky za úchop súperovej nohavice. Zisk striebra je však veľmi pekný výsledok.

Samuel Ret, -81 kg, presvedčil o svojich kvalitách, porazil Turka Calika v prvom kole. V druhom kole po veľmi vyrovnanom zápase len tesne prehral na waza ari s Van Herkom (NED). V repasáži si však postupne poradil s Mamadovom (UKR), Bosnjakom zo Srbska a Kilicom z Turecka. V boji o tretie miesto zviedol veľmi vyrovnaný zápas s Demirtasom (TUR), keď tesne prehral až v golden score.

Viktor Ádám, -90 kg, začal úspešne proti Bertokovi (HUN), v druhom kole nestačil na domáceho pretekára Creta. Cret skončil prvý, keď vo finále porazil Maťašejeho. V repasáži Viktor zdolal Kyselova (UKR) a prehral s Chuyashkouom (BLR), čo stačilo len na deviate miesto.

Ema Fízeľová, -63 kg, vydrela víťazstvo v prvom zápase nad Rotaruovou (ROM). V riadnom čase zápas skončil nerozhodne, obe pretekárky boli trestané 2x shido. V goleden score bola Ema úspešnejšia a získala waza ari. Zápas trval skoro 8 minút. V druhom kole už nestačila na Turkyňu Afyonluovú.

Tomáš Demčák, – 60kg, suverénne vyhral svoj prvý zápas proti Jonitovi (ROM), keď získal waza ari a následne ippon. Nestačil potom na Marosiho (HUN) a neporadil si ani s Bosveldom (NED).

Miloš Krajčí, -60 kg, nastúpil proti Ayalonovi (ISR) a nepredal svoju kožu lacno. Vyrovnaný zápas, a Milošovi chýbal kúsok športového šťastia. V golden score podľahol súperovi na waza ari.

Všetci naši reprezentanti veľmi pekne a príkladne zabojovali, blahoželáme im k výsledkom.