Pod vedením reprezentačného trénera Jozefa Krnáča sa naša výprava zúčastnila European Judo Cup 2019 v Sarajeve v zložení: Miroslav Blahušiak, -90 kg, Andrea Krišandová -52 kg, Viktória Majorošová, -57 kg. Súťaže sa zúčastnilo 28 krajín, 151 mužov a 80 žien.

Miroslav Blahušiak, -90 kg, sa predviedol v skvelej forme. S prehľadom vyhral svoju skupinu a postúpil do semifinále, keď si najprv poradil s Lackovičom (SLO), keď vyhral na waza ari a Cupiča (MNE) porazil na ippon. V semifinále si poradil so Švédom Mattsonom opäť na ippon. Vo finále viedol na shido, ale chvíľková nepozornosť v samotnom závere a súper Schmidt (GER) získal waza ari v poslednej sekunde zápasu.

Andrea Krišandová, -52 kg, sa po dlhšej odmlke vrátila na tatami. S chuťou sa pustila do svojej prvej súperky Jovanovic zo Srbska, ktorú porazila na ippon. V druhom kole narazila na Easton z Austrálie, majsterkou Oceánie z 2017 a 2016, na ktorú nestačila. V repasáži však sa opäť dostala do tempa a porazila Tomaselli (ITA) a Tropan (SLO). V boji o tretie miesto zabojovala s Nemkou Tessmann. Veľmi vyrovnaný zápas, ktorý skončil v riadnom čase nerozhodne, keď obe pretekárky získali zhodne po waza ari. V golden score však bola Andrea trestaná a prehrala na hansoku make. Andrea teda skončila na piatom mieste.

Viktória Majorošová, -57 kg, začala výborne a vyhrala svoj prvý zápas s Licina (MNE) a následne porazila aj Livesey (GBR) obe na ippon. V semifinále ju zastavila Beischmidt (GER). V boji o tretie miesto sa nedokázala presadiť proti Nemke Ziegler a obsadila celkovo piate miesto.

Je to pekný úspech našich reprezentantov.