V austrálskom Perthes sa zišlo 309 džudistov zo 66 krajín z celého sveta, 160 užov a 149 žien.

Najviac sa darilo Matejovi Poliakovi, ktoý obsadil piate miesto. V prvom zápase zdolal vysoko favorizovaného Flickera z Izraela (bronz ME 2018, bronz MS 2017, 5.m. MS 2018) na waza ari v predĺžení. S Poliakom Wawrzyczekom si poradil na ippon 24 s pred koncom zápasu. Vo štvrťfinále narazil na Gaitera (ESP), kde po vyrovnanom zápase prehral na waza ari. V repasáži systémom veni, vidi, vici zdolal Azarbajdžánca Aliyeva na ippon. V boji o bronz prehral s Nemcom Seidlom na ippon a tak obsadil pekné, aj keď smoliarske piate miesto.

Peter Žilka sa v prvom kole stretol s Burtom (CAN) s ktorým si poradil až 4m34 s predĺženia! S Igolnikovom (RUS) prehral 17 s pred koncom, prvý zápas mu ubral veľmi vela síl. V repasáži prehal so svojim odvekým rivalom Kuczerom (POL) a bilancia ich vzájomných zápasov je tak 1:4. Celkovo Peter Žilka obsadil siedme miesto.

Milan Randl prehral úvodný zápas so Szcepaniakom (POL), aj napriek tomu, že viedol na waza ari. Po vyrovnanom zápase sa rozhodovala v golden score, kde sa šťastena priklonila na stranu Poliaka.

Výprava pokračuje na sústredenie do japonskej Osaky, kde sa zúčastnia aj GP