Pod vedením reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej a trénera Jozefa Tománka sa na Majstrovstvách sveta predstavia pretekári: Sylvia Tománková, -57kg, Samuel Ret, -81 kg, Benjamín Maťašeje, -90 kg.

MS sa zúčastňuje 61 krajín, 464 pretekárov, z toho 256 dorastencov a 208 dorastenkýň.

Dnes, 28.9., nastúpil Benjamín Maťašeje, -90 kg, člen ŠK Dukla Banská Bystrica a zverenec reprezentačnej trénerky Alexandry Péterovej, proti Brazílčanovi Kayovi Santosovi, úradujúcemu dorasteneckému majstrovi Panameriky 2019. Benjamín zviedol veľmi vyrovnaný zápas, ktorý sa nerozhodol v riadnom čase. V golden score bol úspešnejší náš reprezentant, ktorý Brazílčana upáčil v newaze a tak vyhral na ippon.

Druhý zápas proti Bayartsengelovi z Mongolska rozhodol Benjamín za 2 minúty 32 sekúnd hodm uchi mata na ippon. V boji o semifinále podľahol favorizovanému Livezemu (FRA), majster Európy 2019, na ippon. Leveze sa stal majstrom sveta 2019. V repasáži v napínavom zápase Benjamín porazil Maďara Safranyho až v predĺžení na ippon. Zápas sa v riadnom čase skončil nerozhodne, Benjamín viedol na waza ari a následne súper vyrovnal. V boji o bronz sa šťastena priklonila na stranu Sivana z Izraela, ktorý nášho reprezentanta zdolal, opäť až v golden score. Benjamín podal skvelý a bojovný výkon, medaila mu unikla o vlások.

Včera, 27.9., sa predstavila naša úradujúca dorastenecká majsterka Slovenska Sylvia Tománková, -57 kg, proti Natálii Elkina z Ruska. Elkina skončila na ME dorastencov 2019 na treťom mieste. Sylvia s ňou zápasila v semifinále na Európskom pohári v Tule, kde po vyrovnanom dueli prehrala a skončila tretia. Zápas nevyznel v prospech našej pretekárky, ktorá prehrala na waza ari a následne ippon v šiestej sekunde druhej minúty.

Na tatami postavil aj Samuel Ret, -81 kg, proti Alžírčanovi Mohammedovi Khadirovi, víťaz Tunis Cadet African Cup. Samuel skončil na EYOF 2019 na siedmom mieste. Samuel bol aktívnejší, mal viacej nástupov, ktoré však bodovo nezúžitkoval. Avšak 29 sekúnd pred koncom ho Khadir hodil na waza ari a Samuel za tak krátky čas už nedokázal skorigovať zápas.