Naši mladí dotastenci sa zúčastnili silne obsadeného ECUPu v maďarskom Györi.

Bojovali v konkurencii 30 krajín a 461 pretekárov (297 dorastencov a 164 dorastenkýň).

Pod vedením reprezentačnej trénerky Péterovej a asistenta Slaného sa ho zúčastnili nasledovní pretekári: do 63kg Fízeľová Ema a Sztankovics Bolda-Zonga, do 90kg, Maťašeje Benjamín, Kossuth Adam, do 81 kg, Samuel Ret, do 73kg Maruška Alex, Gašparovič Matúš, do 66kg Demčák Tomáš, Kováč Marek, Krajčí Miloš.

Najviac sa darilo Benjamínovi Maťašejemu, do 90 kg, ktorý prehral až v semifinále a následne zvládol boj o bronzovú priečku, s bilanciou 3 vyhraté zápasy a jedna prehra.

Samuel Ret, do 83 kg, sa nezadržateľne rozbehol a prvé tri zápasy ukončil ipponom do dvoch minút. V semifinále podľahol Shikhalizademu (AZE) až v golden score. A v boji o bronz prehral s Mitranom (ROU). Celkovo obsadil piate miesto.

Ostatní naši ladí pretekári sa bili s vervou a nasadením, bohužiaľ, nestačilo to na lepšie umiestnenie. Trénerka Péterová bola spokojná len s ich nasadením a prístupom. Príjmene prekvapila mladá nádejná pretekárka z Rimavskej Soboty, Stankovics, ktorá vyhrala hneď ävodný zápas, ale potom dopaltila na svoju neskúsenosť.

Ďakujeme našim športovcom za vzornú reprezentáciu.