Počas uplynulého víkendu sa na EC Lignano dorastencov predstavila slovenská reprezentácia.

Najlepšie umiestenie si vybojovala Patrícia Tománková, keď po dvoch výhrach, nad súperkami z Rakúska (Nina Auer) a Francúzska (Kassandra Benedetti), sa postavila na najvyšší stupienok víťazov a domov si odniesla zlatú medailu.

Bronzovú medailu si vybojoval Matej Klobučník vo váhovej kategórii do 60kg s troma výhrami (Giuseppe Carabotto,Mateo Van Den Berg, Dani Hermsen)a jednou prehrou (Dayyan Boulemtafes). V tej istej kategórii sa predstavil aj Jakub Bajtoš ktorý po dvoch výhrach(B.Aptsiauri, T. Del Gobbo) a dvoch prehrách (F.Sampino,D.Hermansen) obsadil 7.miesto.

V Sobotu na tatami zabojoval aj Jozef Tománek ml., ktorý sa dokázal prebojovať až do finálového bloku, kde nastúpil proti súperovi z Francúzska (Q. Marateau). Jozefové sily, v boji o tretie miesto nestačili a tak obsadil aj tak pekné 5.miesto.

V ten istý deň sa na turnaji predstavili aj Martina Seková a Ella Markovičova vo váhe do 48kg. Obe pretekárky podali pekné výkony, s jendou výhrou a dvoma prehrami obsadili 9.miesta.

Ako posledný v sobotu zabojoval o čo najelpśí výsledok Samuel Háger v kategórii do 66kg.

Síce Samovi nevyšiel prvý zápas v ktorom nestačil na súpera z Talianska (N. Manusia), no neskôr si opäť urobil chuť, v opravných bojoch, kde po pvoch výhrach (S. Garnero, Q.Hulshof) a jednej prehre (R.Capasso) obsadil 7.miesto

V Neďelu sa na EC Lignano predstavili ťažšie váhove kategórie. Prvý sa na žinienke predstavil Tomáš Popjak do +90kg, ktorý po dvoch prehrách(M. Akiana, Z. Kostanjsek)v turnaji neporkračoval.

Za štasnejší koniec ťahala Tereza Vaneková, ktorá sa prebojovala až do štvrťfinále, v ktorom nestačila na rakúsku pretekárku (F.Schloegl). V obravných bojoch následne opäť prehrala (M.Pagliaro). Tereza obsadila 7.misto.

Vo váhe do 70kg zápasila Natália Škvareninová, ktorá sa tak isto ako Tereza, prebojovala až do štvrťfinále, kďe podľahla súperke z Česka (S.Hojdarova).V opravnom zápase porazila súperku z GBR (M. Mccran) a tým si zaistila miesto vo finálovom bloku. Natália boj o tretie meisto prehrala (S.Pajic) až v golden score kďe bola len jeden krok od medaile. Obsadila 5.miesto.

Všetkým pretekárom gratulujeme. Najbližší turnaj čaká našu reprezentáciu v Záhrebe.