Počas víkendu 19.-20. novembra sa konal posledný tohtoročný kvalifikačný turnaj dorastencov Györ Cadet European Cup 2022.

Slovensko reprezentovalo celkovo 14 pretekárov.

Tománková Patrícia -44kg
Kristína Lili Krížová -44kg
Ella Markovicsová -52kg
Emma Markovicsová -57kg
Lenka Tománková -63kg
Nina Nagyová -70kg
Nina Filkorová +70kg
Jozef Tománek -55kg
Matej Klobučník -60kg
Tobias Greňa -60kg
Samuel Háger -66kg
Márton Tánczos -66kg
Tomáš Dovičič -73kg
Lukáš Zvara -73kg

Najlepší výsledok sa podaril vybojovať Patrícii Tománkovej vo váhe do 44 kg, ktorá obsadila prvé miesto. V prvom kole porazila Ukrajinku Marharytu Stotsku na ippon. V semifinále zdolala súperku z Rumunska Veronicu Oltean. Vo finále nastúpila proti pretekárke zo Slovenska, Kristíne Lili Krížovej, ktorá mala po troch výhrach tiež chuť siahnuť na zlato. V tomto finále to skončilo víťazne pre Patríciu a Kristína Lili obsadila krásne 2. miesto. V maďarskom Györi sa prepisovala história slovenského juda, keď sa obom našim dievčatám podarilo prebojovať až do finále. História slovenského juda neeviduje situáciu, kedy by sa stretli vo finále jednej váhovej kategórie hneď dve naše pretekárky alebo dvaja naši pretekári.

Druhé miesto sa podarilo vybojovať aj Matejovi Klobučníkovi, ktorý sa po bezchybnom výkone a štyroch výhrach (Uveges HUN, Rus ROU, Martynchuk UKR, Genov BUL) prebojoval až do finále, kde podľahol súperovi Tornike Gigauri (GEO).

Tretie miesto patrí Jozefovi Tománkovi, ktorý po dvoch výhrach (Rate ROU, Chraniuk GRB) zaznamenal prehru proti súperovi Sebestyenovi Kollarovi (HUN). V boji o tretie miesto v zápase s Galabovom (BUL) zvíťazil na 3x shido.

Samuel Háger v prvom kole síce prehral proti domácemu pretekárovi Majorovi (HUN), no ten ho potiahol do opravných bojov.
Samuel nezaváhal a na svoje konto si pripísal tri výhry (Tsikvadze GEO, Vukovic BIH, Manusia ITA). V boji o tretie miesto prehral v golden score proti Janeirovi z Portugalska.

Ella Markovicsová – 7. miesto (2x výhra, 2x prehra)
Emma Markovicsová – 1x prehra
Lenka Tománková – 1x prehra
Nina Nagyová – 7. miesto (2x prehra
Nina Filkorová – 7. miesto (2x výhra, 2x prehra)
Márton Tánczos – 1x prehra
Tomáš Dovičič – 7. miesto (3x výhra, 2x prehra)
Lukáš Zvara – 1x prehra