Majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa konali minulý víkend v holandskom meste Hague, priniesli slovenským judistom a judistkám nespočetné emócie a boje na tatami. Naša reprezentácia, tvorená mladými športovcami, ukázala svoju bojovnosť v prestížnej medzinárodnej súťaži.

Prvé boje na ME absolvovali naše dievčatá. Lenka Tománková (-63 kg) si v prvom kole pripísala na svoje konto výhru nad švédskou judistkou Grethou Ostlind. V druhom kole sa stretla s  Annou Skalskou z Česka, kde bojovala s maximálnym nasadením, ale nakoniec nepostúpila do ďalšieho kola. Obsadila 9.miesto.

Aj Ema Fízeľová (-70 kg) ukázala svoju bojovnosť, keď si v úvodnom kole vybojovala výhru nad Hannou Balogh, ale neskôr podľahla judistke z Holandska, Nadie Swinkels, a takisto nepostúpila do ďalšieho kola. Ema tiež obsadila 9.miesto.

Alex Maruška (-90 kg) mal v prvom kole voľný los a v druhom kole zdolal srba Milana Bulaja ipponom. V treťom kole bohužiaľ prehral na wazari proti Maksimsovi Duinovsovi z Lotyška, čo mu nakoniec vynieslo 9. miesto. 

Naša nádej, Benjamín Maťašeje (-100 kg), ktorý bol na tomto turnaji ako nasadená jednotka, mal v prvom kole voľný los. V druhom kole si poradil s Galom Bertlanicom Zizekom zo Slovinska, no vo štvrťfinále narazil na nezlomného Joesa Schella z Holandska. V opravnom boji to Benimu už nevyšlo, a v golden score prehral proti Mikheilovi Japaridzem z Gruzínska. Benjamín nakoniec obsadil 7.miesto.