Počas víkendu sa konali až tri európske poháre. Dorastenecká kategória vycestovala do francúzskeho Strasbourgu, juniori sa predstavili v poľskom Poznani a seniori zabojovali v chorvátskom Dubrovníku
Najlepší výsledok sa podaril práve v dorasteneckej kategórii Patrícii Tománkovej, ktorá si vybojovala už v poradí štvrtú zlatú medailu z európskeho pohára. Vo váhe do 40KG, ako prvú porazila domácu pretekárku z Francúzka Grammatico, tesne pred ukončením časového limitu na ippon, čím si zabezpečila postup do semifinále, v ktorom nastúpila proti súperke zo Švajčiarska Veillard a opäť zvíťazila. Vo finálovom boji využila svoje posledné sily, keď až v goldenscore hodila domácu pretekárku De Bourad na wazari. Paťka s troma výhrami obsadila krásne 1.miesto.
Ďalší krásny výsledok sa podaril na EC Strasbourg aj Matejovi Klobučníkovi, ktorý si na Slovensko priviezol bronzovú medailu.
Po dvoch výhrach v skupine nad judistami Issamailov(FRA) a Barchle(GER) si zabezpečil miestenku v semifinále. V semifinále, ale nestačil na domáceho pretekára Boulemtafesa. V boji o bronz už nenechal nič na náhodu a ipponom porazil ďalšieho domáceho pretekára Raya. Matej obsadil 3.miesto.
Kúsok šťastia chýbalo Samuelovi Hágerovi, ktorý po prvom vyhratom zápase nad nemcom Ivtchenkom prehral v treťom kole v goldenscore na 3xshido proti francúzovi Noelovi. Samo dostal šancu opraviť si reputáciu, keď ho jeho super potiahol až do opravných bojov. V opravnom boji neskôr zaznamenal dve výhry nad judistom z Cypru Antoniouom a belgičanom Shahaberdianom. V ďalšom opravnom boji opäť prehral s Francúzom Zoba Casi. Samuel obsadil 7.miesto.
Jozef Tománek na EC Strasbourg nemal svoj deň a vypadol v prvom kole vo váhe do 55kg.
Na EC Poznan sa predstavili Dalibor Strmeň -66kg, Marek Kováč -73kg a Adam Kossuth -90kg, všetci traja vypadli v prvom kole.
Na európskom pohári v Dubrovniku sa menej darilo aj seniorom, kde sa podarilo vyhrať iba jeden zápas Richardovi Murčovi do 81kg nad chorvátom Rozicom a neskôr prehral proti francúzovi Metifiotovi.
Patrícia Bokorová -57kg, Barbora Rýdza -52kg, Denis Škultéty -81kg a Bruno Bansky -73kg vypadli v prvých kolách.