Dorastenecká reprezentácia pokračuje v úspechoch. Počas víkendu sa v chorvátskom Záhrebe konal Európsky pohár dorastencov. Na turnaji sa predstavilo 675 pretekárov z 32 krajín.
O prvý fantastický výkon sa postaral Jozef Tománek, vo váhovej kategórii do 55kg. Jozef mal prvé kolo voľné. Do druhého kola nastúpil proti pretekárovi z Litvy Gudejevesovi, ktorého porazil pred časovým limitom na IPPON. V treťom kole Jožkové sily nestačili na Izraelca Rubinsteina, ktorému podľahol až po minúte v Golden Score. Neskôr v opravnom boji opäť zabojoval, nabehol na víťaznú vlnu a napokon vyhral (Chamberes, Jeremic, Aydin) tri zápasy po sebe čím si zabezpečil lístok do finálových blokov. V boji o tretie miesto zabojoval z posledných síl proti pretekárovi z Holandska De Ruiterovi , s ktorým vyhral v Golden Score na IPPON. Obsadil krásne 3.miesto
O ďalšiu bronzovú medailu sa postarala Jožková sestra Patrícia Tománkova do 40kg. Patrícia mala taktiež prvé kolo voľné. V druhom kole porazila súperku z Turecka Touroukovú, hneď v prvých sekundách predĺženia, čím si rovno zabezpečila postup do semi-finále. V semi-finále podľahla súperke z Turecka Dogruyolovej. Síce Patrícii ušiel finálový boj len o vlások v zápase o 3.miesto nenechala nič na náhodu a súperku z Holandska Rikmanspoelovú, porazila už v prvej minúte na IPPON.
O taktiež pekný výsledok postaral aj Matej Klobučník vo váhe do 60kg, ktorý so štyrmi výhrami nad Polikeviciusom, Cholipanim, Trugutlom a Gaananom prebojoval až do semi-finále, kde prehral proti Izraelcovi Rayiovi a neskôr opäť podľahol súperovi z Izraela Aharonovi v boji o tretie miesto. Matej obsadil 5.miesto.
Na EC v Záhrebe sa predstavila aj Natália Gažiová a Ema Markovicsová – 52kg, ktoré prehrali v prvom kole. Vo váhe do 48 kg zápasila Ella Markovicsová, ktorej sa podarilo vyhrať jeden zápas nad Rumunkou Prejbenanovou. V druhom kole prehrala so Srbkou Savičovou. V 63 kg sa predstavila Lenka Tománková, ktorá taktiež vypadla v prvom kole (Markulin). Ako posledná zo ženskej výpravy zabojovala Natália Škvareninová do 70kg, vypadla v prvom kole (Wood).
V Záhrebe bojovala aj chlapská výprava :
Filip Buzinkay -55kg 2x prehra (De Ruiter, Zita)
Roman Dekan – 60kg 1x prehra (Davies)
Samuel Háger -66 1x výhra (Zipora) 1x prehra (Ninfo)
Juraj Odkladal -66 1x výhra (Rotenberg) 1x prehra (Araviashvili)
Oliver Scheffel -81kg 2x výhra (Zizic, Ritsievski) 1x prehra (Perfetti)
Timotej Štefánik -90kg 1x prehra (Bozic)
Ďakujeme a gratulujeme k skvelým výkonom.