V katarskom meste Doha sa minulý týždeň stretli prezidenti kontinentálnych federácií: prezident európskej federácie László Tóth, africkej federácie Siteny Randrianasolo-Niaiko a ázijskej federácie judo Obaid Al-Anzi.

Pri príležitosti konania majstrovstiev sveta mužov a žien prijal oficiálne pozvanie prezidenta Európskej federácie judo Lászla Tótha aj podpredseda SZJ Jozef Tománek. Zúčastnil sa tak niekoľkých diplomatických stretnutí, kde zastupoval našu krajinu.

„Slovenský zväz judo potrebuje mnohé diskusie o ďalšom vývoji juda na Slovensku smerom von, aby dokázalo nabrať smer, ktorý je nevyhnutný k jeho napredovaniu. Preto sme veľa komunikovali o možnej podpore, ale aj o tom, čo musíme my sami zmeniť, aby sme sa viac zviditeľnili a dokázali držať krok so svetovou konkurenciou. Prezident európskej federácie László Tóth vyslovil presvedčenie, že slovenské judo ma výborný smer. Rokovali sme aj so športovým riaditeľom turnaja, ďalšími funkcionármi a trénermi rôznych svetových judo federácií”, konštatoval podpredseda SZJ.