417 judistov z 24 krajín a 3 kontinentov sa stretlo na európskom pohári v Poznani v Poľsku, aby si zmerali svoje sily.

Slovensko bolo reprezentované štyrmi pretekármi: Ema Fízeľová – 70 kg, Juraj Jankovič – 81 kg, Alex Maruška a Adam Lenčéš – obaja v kategórii do 90 kg.

Najlepší výkon na turnaji predviedli Fízeľová a Maruška. Maruška sa v prvom kole stretol s Belgičanom Denysom Warreom, ktorého zdolal na Ippon. V treťom kole však nestačil na neskôr bronzu získavajúceho Ukrajinca Yurchaka Nazariiho. V opravnom boji porazil holandského súpera Giel Dol na jedno Wazari, ale v druhom opravnom kole prehral na Ippon s Francúzom Baptisteom Cureauom.

Maruška sa na turnaji umiestnil na 9. mieste s bilanciou 2 výhry a 2 prehry. V rovnakej váhovej kategórii sa predstavil aj Adam Lenčeš, ktorý vypadol po prehre v prvom zápase s Litovcom Maksimsom Bizansom.

Juraj Jankovič v kategórii do 81 kg zaznamenal dve prehry proti Noahovi Christiaensovi z Belgicka a Bastienovi Ponsovi z Francúzska.

Jedinou slovenskou ženskou zástupkyňou bola Ema Fízeľová v kategórii do 70 kg. Fízeľová si v prvom kole po ťažkom zápase pripísala víťazstvo nad Holanďankou Annemarjine Ploegerovou. V druhom kole však prehrala s Francúzkou Mathilde Chabal. V opravnom boji sa Fízeľová pred ukončením časového limitu dokázala presadiť a hodila nemeckú súperku Janu Ganzovú na Ippon. V druhom kole opravných bojov však prehrala s Poľkou v golden score a tak sa umiestnila na 9. mieste.

Slovenskí pretekári sa na turnaji predviedli dobre a ukázali svoju kvalitu. Ich účasť na tomto podujatí prispela k zlepšeniu ich zručností na medzinárodnej úrovni.