Minulý víkend sa v Prahe konal Európsky pohár juniorov v jude za účasti 365 judistov z 27 krajín, aby bojovali o cenné skúsenosti a vytúžené víťazstvá.

Slovenský zväz juda na tomto turnaji reprezentovala talentovaná dvojica judistov, ktorá si zaslúži veľkú pochvalu.

V kategórii do 100 kg sa predstavil Benjamín Maťašeje, ktorý si v tejto sezóne pripísal už druhú medailu z Európskeho pohára. V prvom kole mal voľný los. V druhom kole zdolal Nemca Pierra Ederera. Vo štvrťfinále porazil Slovinca Gala Bertalanicu Zizeka ipponom. V semifinále  vyhral pred časovým limitom  nad gruzínskym judistom Gagou Gagadzom. Benjamína zastavil až vo finále Giorgi Baduashvili, kde prehral na 3x shido. Benjamín si tak vybojoval 2. miesto.

Alex Maruška si v tejto sezóne už pripísal až 3 medaily z Európskych pohárov, a tentoraz sa umiestnil na bronzovej pozícii. V prvom kole mal  voľný los. V druhom kole zdolal Nemca Moritza Günthera. V treťom kole bol nad Alexove sily japonský judista Komei Kawabata, ktorý sa neskôr stal víťazom vo váhovej kategórii do 90 kg. V opravných bojoch si však Alex vylepšil svoje skóre a zdolal Ukrajinca Yaroslava Yezhova. V druhom a treťom opravnom kole si pripísal ďalšie dve výhry, a to nad Talianskom Tommasom Favom a Gruzínskom Giorgim Khmaladzom. V súboji o bronz potom zdolal poľského judistu Jakuba Kielesinského dvakrát na wazari.

Srdečne blahoželáme našim chlapcom za vynikajúcu reprezentáciu Slovenska a nášho zväzu, na svoje výkony môžu byť patrične hrdý.