Ďalší víkend plný juda je opäť za nami.

Žiacka kategória si zmerala sily v sobotu 22.10.2022 počas Medzinárodnej veľkej ceny v Kolárove. Na turnaji sa predstavilo 256 žiakov z 24 klubov.

V hodnotení klubov získala prvenstvo Slávia STU Bratislava (7×1.miesto, 7×2.miesto, 7x3miesto).

Na druhom mieste skončil domáci klub Judo Klub Kolárovo (6×1.miesto, 3×2.miesto, 2×3.miesto).

Bronzovú priečku si vybojoval JK Pozemné stavby Bratislava ( 5×1.miesto, 6×2.miesto, 2×3.miesto).

V ten istý deň prebiehalo na pôde 1. JC Pezinok 3. kolo Ligy dorastencov a dorasteniek a 2. kolo Ligy žien. Posledné finálové kolá sa budú konať 05.11.2022 v Banskej Bystrici.

Veľký úspech dorazil z Abu Dhabi. Na podujatí Grand Slam 2022 sa nášmu reprezentantovi, Máriusovi Fízeľovi, podarilo vybojovať neskutočné 5.miesto.

V prvom kole porazil na ippon súpera zo Saudskej Arábie Sauda Manaieho (WRL 164). V druhom kole zvíťazil opäť na ippon nad pretekárom z Alžírska Mohamedom Belrekaaom (WRL 35).

Vo štvrťfinále sa postavil proti Holanďanovi – Jur Spijkers (WRL 4), ktorému podľahol v golden score na ippon. V opravnom boji si Márius zmeral sily s Ukrajincom – Yakiv Khammo (WRL 9). V úvode zápasu ho ukrajinský pretekár hodil na wazari, no Márius tento zápas dokázal otočiť vo svoj prospech. Yakiva chytil do držania, kde sa súper následne vzdal a odklepal.

V boji o bronz sa postavil Temurovi Rakhimovi z Tadžikistanu (WRL 1). V tomto boji to skončilo víťazne pre protivníka, ktorý Máriusa porazil až v golden score na 3x shido.

Vo váhe do 90kg sa predstavil judista Peter Žilka, ktorý zvíťazil na wazari nad Talianom Lorenzom Riganom (WRL133) a postúpil do druhého kola. Tam si porovnal sily s Grékom – Theodoros Tselidis (WRL 33), s ktorým prehral na 3x shido.