Výprava štyroch pretekárov, pod vedením trénera Jána Gregora, vycestovala do Abu Dhabi na svetový Grand Slam.

Ako prvý, 24. októbra, súťažil Matej Poliak vo váhovej kategórii do 66 kg. Mal náročný lós proti Uzbekovi Sardorovi Nurillaevovi, ktorý zdolal Poliaka až v golden score, v piatej minúte a 37. sekunde. Nebol to jednoduchý súper, keďže Nurillaev sa nachádza na 19. priečke v celosvetovom rankingu.

Zápas bol po celý čas veľmi vyrovnaný a padlo len jedno shido Sardorovi. V predĺžení bol Poliak trestaný dvomi shido pomerne rýchlo po sebe a keďže mu nič iné neostávalo ako skorigovať zápas začal byť aktívnejší. Súper využil jeho chvíľkové zaváhanie a hodom získal waza ari.

25. októbra, sa predstavil Filip Štancel, -81 kg, proti súperovi z Indie, Pathan. Súper však nenastúpil na zápas. V druhom kole narazil na Del Orbeho z Dominikánskej republiky, majster Panaemrických hier 2019, druhý v r. 2018. Zápas bol pretaktizovaný, žiaden zo súperov neohrozil protivníka, obaja boli trestaní 2x shido. Ku koncu udelil rozhodca shido Filipovi a tak prehral na hansoku make.

Cez víkend nastúpil na tatami Peter Žilka aj Milan Randl v kategórii do 90 kg.

Najťažšie to mal Žilka, ktorý si vytiahol náročný lós a to proti Izraelcovi Li Kochmanovi, ktorý je v celosvetovom rebríčku momentálne na 24. mieste a v lete získal striebro na Európskych hrách v Minsk. Peter zvládol zápas na výbornú, dokázal hodiť súpera na waza ari a vyhral. V druhom zápase si však neporadil s Trippelom (GER), ktorý skončil celkovo tretí.

Randl nastúpil proti Uzbekovi Davlatovi Bobonovovi, ktorý skončil na 5. mieste na Grand Prix v Tbilisi tohto roku. Milan zviedol vyrovnaný zápas, ale za taktické chyby bol trestaný 3x shido, čo znamenalo diskvalifikáciu na hansoku make.

Naša reprezentácia pokračuje ďalej do Austrálie na sústredenie a následne GP Perth.