V sobotu 25. marca 2023 sa v Pezinku uskutočnil už 34. ročník tradičného medzinárodného mládežníckeho turnaja v jude GRAND PRIX PEZINOK 2023. Zúčastnilo sa ho viac ako 730 pretekárov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Ukrajiny. Z hľadiska počtu účastníkov ide o aktuálne najväčšie domáce podujatie tohto druhu.

Významní hostia na slávnostnom zahájení

Pezinský turnaj v jude prvýkrát v jeho bohatej histórii otvoril významný hosť – veľvyslanec Japonska na Slovensku jeho excelencia Makoto Nakagawa. Pridalo to celkovej výnimočnosti tohto podujatia hlavne vzhľadom na skutočnosť, že judo pochádza práve z Japonska. Ten sa nielen zúčastnil otvorenia, ale si aj so záujmom pozrel súťažné zápasy. Ďalšími významnými hosťami boli výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru Gábor Asványi, predseda Slovenského zväzu judo Pavol Krejčí a prednosta Okresného úradu mesta Pezinok Bohuš Chochlík, ku ktorým sa neskôr pridal aj primátor Pezinka Roman Mács.

Bohatý sobotný športový program

Sobotňajšieho bohatého celodenného programu sa zúčastnili dievčatá a chlapci vo vekových kategóriách mini, mladší a starší žiaci a dorastenci. Spolu so súťažiacimi, trénermi, rozhodcami, organizátormi, rodičmi a divákmi privítala športová hala tisícku účastníkov. Doobeda a poobede sa súťažilo vo viacerých hmotnostných kategóriách. Celkovo sa rozdalo 67 medailových sád a bolo ocenených 260 výnimočných individuálnych výkonov. Taktiež boli ocenené aj tímové súťaže.

Vyhlásenie výsledkov s ďalšou veľkou osobnosťou európskeho juda

A práve dekorovanie najlepších judistov vygradovalo privítaním ďalšieho významného hosťa. Bol ním prezident Európskej federácie judo László Tóth. Ten osobne dekoroval mladé judistky a judistov. V rámci pracovného stretnutia so zástupcami Slovenského zväzu judo odovzdal podpredsedovi SZJ, a súčasne trénerovi úspešných dorastencov z 1. Judo Clubu Pezinok, Jozefovi Tománkovi ml. ocenenie za výrazné úspechy za rok 2022 na podujatiach majstrovstiev Európy a majstrovstiev sveta dorastencov.

Víkend pokračoval nedeľným sústredením

 Ako býva dobrým zvykom na veľkých a medzinárodne obsadených turnajoch, tak aj v Pezinku si mladé judistky a judisti vzájomne zatrénovali a zmerali si svoje sily aj na spoločnom sústredení, ktoré sa konalo v nedeľu 26.3.2023