Ďalší skvelý úspech pre slovenskú reprezentáciu. Počas víkendu sa konal svetový pohár v českej Prahe, na ktorom sa predstavilo neskutočných 525 pretekárov zo 42 krajín.
O najlepší výsledok sa pre Slovensko postaral Peter Žilka vo váhovej kategórii do 90kg. Peter mal prvé kolo voľné, kde čakal na súpera. V druhom kole sa proti nemu postavil Kanaďan Arencibia, ktorému Peťo nedal šancu a porazil ho v boji na zemi na škrtenie. Tretie kolo proti Poľskému pretekárovi Oldak, trvalo až do Golden Score, ktoré skončilo víťazne pre nášho pretekára. Vo štvrť finále zdolal Borschashvilliho z Rakúska v druhej minúte na Ippon, čím si zabezpečil postup do semi-finále. V semi-finále Peter pokračoval vo víťaznej vlne, kde zdolal súpera po náročnom boji až v druhej minúte Golden Score. Po náročných bojoch, jeho sily už nestačili na súpera z Bulharska Ivanova, kde v Golden Score prehral na Ippon.
So štyrmi výhrami a jednou prehrou obsadil krásne druhé miesto.
Na EO v Prahe sa predstavila ako jediná žena Barbora Rýdza, vo váhovej kategórii do 52 kg, ktorá podľahla súperke z Izraela Kafri a v súbojoch ďalej nepokračovala.
Vo váhe do 60kg zápasil Dalibor Ďurčo, ktorý po výhre s Nemcom Murrone, neskôr prehral s Radekom Rypárom z Českej republiky.
Alex Barto do 81kg s bilanciou jedná výhra a jedna prehra tiež v bojoch viac nepokračoval.
Viktor Ádám do 100kg vypadol v prvom kole, kde prehral so súperom z Británie Lovellom.
Ako posledný sa na turnaji predstavil Márius Fízeľ +100kg, ktorý s troma výhrami (Greendinge,Bakhitiyorov, Allerstorfer) a dvoma prehrami (Abramov, Kone) obsadil piate miesto.