Slovenskú výpravu tvorí 75 športovcov. Ubytovaní sú v dedine športovcov, na ktorú sa počas Európskych hrách zmenilo študentské mestečko. Slovenská výprava obsadzuje tri poschodia (9. – 11.) vo výškovej budove číslo 1, v blízkosti jedálne. Našimi susedmi v budove sú Taliani, Gréci, Chorváti a Sanmarinčania.

Pod vedením reprezentačného trénera Jána Gregora sa na Európske hry kvalifikovali (na foto z ľava):

Milan Randl, -100 kg

Viktória Majorošová, -57 kg

Ján Gregor, reprezentačný tréner

Matej Poliak, -66 kg

Peter Žilka, -90 kg

Filip Štancel, -81 kg

Zápasy:

Smoliarsky sa EH skončili pre Majorošovú, ktorú si na tréningu deň pred súťažou podvrtla koleno a na zápas so skúsenou džudistkou Corina Stefan (ROM), strieborná z OH 2012, Londýn a strieborná z MS 2015.nenastúpila.

Milan Randl, -90 kg, si zmeral sily s Eduardom Trippelom (GER), 5. miesto na MS Baku 2018 a bronzový z MS juniorov 2017 v Záhrebe. Náš najskúsenejší džudista bol aktívny, nepúšťal súpera do úchopov. V riadnom čase sa zápas skončil nerozhodne. V golden score získal Milan waza ari a postúpil do druhého kola. V druhom kole sa stretne s Mungaiom (ITA). V roku 2015 na Európskom pohári v Bratislave Milan skončil na 1. mieste a Mungai na treťom. Nezápasili však spolu. Bilancia je 2:0 v prospech Taliana, ktorý Milana porazil na MS 2018 v Baku a GP Tel Aviv 2019. Milan zabojoval a svojim typickým lišiackým spôsobom sa v prvej minúte dostal do vedenia na waza ari. Následne boli obaja pretekári trestaní shidom. V závere už Milan takticky viedol zápas a dostal druhé šhido, aôe víťazstvo už nepustil.

V boji o víťaza skupiny nastúpil proti Kochmanovi z Izraela. Bilancia hovorí v prospech nášho džudistu, má dve víťazstvá z r. 2015 nad Kochmanom. Zápas nezačal dobre, Milan bol napomínaný shidom. Keďže ani potom súperi nenastupovali a bránili si v úchope, obaja boli trestaní shidom. Ani jeden zo súperov nedokázal realizovať žiadnu techniku, hod, avšak aktívnejší bol Kochan a Milan bol trestaný za pasivitu. Zápas teda skončil pre Milana na hansoku make 1m42s pred koncom.

V repasáži Milan bojoval s úradujúcim majstrom Veľkej Británie, Chamberlainom. Veľmi vyrovnaný zápas, súperi boli napomínaní shidom. Milan viedol 2:1 na shido. Následne bol trestaný náš pretekár 2:2. Milanovi sa podarilo 37 s pred koncom získať waza ari. Chambarlaine nastúpil k zdrvujúcemu finišu, zatlačil Milana k okraju a Milan vystúpil. Rozhodcovia to posúdili veľmi prísne ako vystúpenie a tak Milan prehral na hansoku make. Získal veľmi pekní siedme miesto.

Matej Poliak narazil na Menageda z Izraela, mladý pretekár, úradujúci majster Izraela a bronzový z ME do 23 rokov z Györu. Matej sa s ním už stretol minulý rok na GP Budapešť 2018. Vtedy zvíťazil Menaged v golden score 3:2 na shido. Tu bol zápas podobný ako v Budapešti. Matej nenašiel recept na obranu súpera, nedokázal ho hodiť a Menaged takticky zviedol zápas a len čakal na chyby a trestanie nášho pretekára. V golden score Matej dostal tretie shido a zápas skončil.

Filip Štancel, -81 kg, zápasil s Alexandrom Wieczerzakom (GER), majstrom sveta na MS 2018 a 2017. Nemecký džudista nedal šancu nášmu Filipovi a zápas rozhodol ipponom na konci prvej minúty. Wieczerzak skončil celkovo na piatom mieste.

Peter Žilka, -90 kg, nastúpil proti domácemu pretekárovi Yahorovi Varapayeuovi, 5. miesto z MS 2018 v Baku, dva krát strieborný na ME do 23 rokov 2017 a 2016. Práve na ME U23 2016 sa stretli vo vzájomnom zápase, kedy náš Peter Žilka s ním prehral v semifinále a skončil na piatom mieste. Peter mu prehru nedokázal oplatiť, avšak po veľmi vyrovnanom zápase prehral na waza ari.