Naši džudisti sa zúčastnili 30. letnej svetovej univerziáde v Neapole pod vedením reprezentačného trénera Mareka Matuszeka v zložení: Jozef Benko, -73 kg, Ján Ľupták, -81 kg, Miroslav Blahušiak, -90 kg a Matej Hajas, +90 kg.

V judo na Letnej univerziáde sa zúčastnilo 55 krajín, celkovo 367 džudistov, z toho 206 mužov a 164 žien.

Našim športovcom sa nedarilo. Miroslav Blahušiak, -90 kg, sa rozbehol veľmi nádejne, keď Američana Pelecha poslal dole z tatami ipponom. V druhom kole však narazil na Moldavca Mocanu, s ktorým zviedol vyrovnaný zápas. Najprv získal waza ari Moldavec, Miro vyrovnal držaním, ale 45 s pred koncom padol na waza ari, čo znamenalo konečné víťazstvo Mocanu.

Matej Hajas, +90 kg, narazil na Kimiho z Južnej Kórey, ktorému podľahol. Súper ho dokázal hodiť a následne udržať v držaní. Kim nakoniec skončil tretí a tak Mateja potiahol do repasáži. Tam však podľahol Lysenkovi z Poľska na ippon.

Ján Ľupták, -81 kg, mal ťažký lós a zápasil s Hikari Tomokiyim z kolísky džuda, Japonska. Ten nášmu pretekárovi nedal najmenšiu šancu a minútu 21 sekúnd ho poslal pod sprchy. Tomokiyo sa stal víťazom v tejto váhovej kategórii. A tak potiahol Jana do repasáží, kde však nestačil na Maďara Kurtana a tesne pred koncom prehral na ippon.

Jozef Benko, -73 kg, skončil na štíte Poliaka Morku pričom bol 2x trestaný aj shidom.