Počas uplynulého víkendu sa seniorská reprezentácia Slovenského zväzu juda zúčastnila prestížneho turnaja Grand Prix Upper Austria, kde sa stretlo 455 judistov zo 72 krajín. V tejto širokej konkurencii sa našim reprezentantom podarilo dosiahnuť dobré výsledky.

V kategórii do 66 kg nás reprezentoval Matej Poliak. V úvodnom kole zdolal Brazílčana Gabriela Alvesa Genra a následne v druhom kole porazil minuloročného majstra Európy, Ukrajinca Bogdana Iadova. Skvelý postup však ukončil v štvrťfinále Nemec Lennart Slamberger a v opravných bojoch sa mu postavil do cesty domáci Florian Doppelhammer, čo znamenalo, že Matej Poliak obsadil v konečnom hodnotení turnaja 7. miesto.

V hmotnostnej kategórii nad 100 kg sa predstavil Márius Fízeľ. V úvodnom kole zdolal Holanďana Julesa Bloma a v druhom kole porazil Anta Dubreta z Čiernej Hory. V štvrťfinále však nestačil na tureckého súpera Ibrahim Tataroglua a v opravných bojoch prehral so Slovincem Enejom Marinicom. Aj napriek týmto prehrám sa Márius Fízeľ môže tešiť z výborného 7. miesta na turnaji.

Alex Barto reprezentoval Slovensko v kategórii do 81 kg a zaznamenal jednu výhru a jednu prehru. Podobne si počínal aj Peter Žilka v kategórii do 90 kg, kde taktiež dosiahol jednu výhru a jednu prehru.