Siedmy ročník Európskeho pohára v judo uskutočnil v dňoch 7.9.-8.9. v bratislavskej EUROVIA ARÉNE na Pasienkoch. ECUP v Bratislave sa stal už tradičným stretnutím špičkových džudistov z celého sveta. Tento ročník bol prekonaný minuloročný rekord v počte štarujúcich z 34 krajín z piatich kontinentov, celkovo 384 džudistov – 257 mužov a 127 žien.

Šancu predstaviť sa na turnaji dostali predovšetkým naši mladí džudisti: Richard Murčo, Jozef Benko, skúsený pretekár Matej Hajas, Miloš Krajčí, Marek Kováč, Patrik Török, Ivan Hlobej. Zo žien sa predstavila Karin Czibulová.

Najviac sa darilo Matejovi Hajasovi, ktorý porazil Veresa (HUN) a Ansaha (NED) na ippon. Vo víťaznom ťažení ho prerušil Majowski (POL). V repasážach porazil na ippon Tsurkana (UKR) a Matei (ROM). V boji o bronz ho porazil Szczurowski (POL) a tak Matej získal celkovo piate miesto.

Bol realizovaný živý prenos, kde sledovanosť zápasov dosiahla skoro 30 tisíc divákov.

Na podujatí medzi čestnými hosťami boli aj minister obrany SR, Peter Gajdoš, predseda SOŠV Anton Siekel, štátny tajomník MŠVVaŠ Jozef Gönci, riaditeľ NŠC Boris Čavajda, a ďalší.

Ďakujeme našim športovcom a dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na organizovaní tohto výnimočného podujatia.