Vrchol juniorskej reprezentácie je za nami! Tento rok sa konali Majstrovstva Sveta juniorov v  meste Guayaquil v Ekvádore.

Slovensko reprezentovali naši najšikovnejší juniori Viktor Ádám a Benamím Maťašeje, obaja vo váhovej kategórii do 100kg.

Viktor Ádám zaznamenal tento rok pekné umiestenia, 3.miesto na EC Graz a nedávno 1.miesto na EC v Prahe, no štart na MS mu nevyšiel. V prvom kole podľahol súperovi z Talianska na 3x shido a na Majstrovstvách Sveta nepokračoval.

Banjamím Maťašeje ma za sebou úspešný rok s bilanciou 1×1.miesto,1×2.miesto a 1×3.miesto na Európskych pohároch. Len nedávno zmenil váhovú kategóriu z -90kg na -100kg.

Na MS Beni nastúpil hneď v prvom kole proti pretekárovi z Chille (Arismendi), ktorého porazil na 3xshido. V druhom kole sa stretol s Nemcom Udisilagurim s ktorým odzápasil náročný duel, ktorý sa preniesol až do GS. Beni nakoniec vyhral na Wazari a zaistil si miesto vo štvrťfinále v ktorom sa stretol s Brazílskym pretekárom Santosom, ktorého porazil tiež až v GS na Wazari. Po výhre nad Brazílcom nastúpil Beni proti Nakanovi z Japonska na ktorého jeho sily už nestačili, i tak si zabezpečil miestenku vo finálovom bloku. V boji o bronzovú medailu, zabojoval z posledných síl a domov si odnáša krásne 3.miesto z Majstrovstiev Sveta.