Prvý turnaj pre našu juniorskú reprezentáciu sa konal minulú sobotu v Aténach. Pre Slovenskú reprezentáciu je tento rok zatiaľ výrazne úspešným rokom pre všetky vekové kategórie.

Krásny výsledok sa tentokrát podaril juniorskému reprezentantovi Benjamínovi Maťašejemu, ktorý prvý krát zápasil vo vyššej váhovej kategórii do 100kg. Benjamín v prvom kole nastúpil proti pretekárovi z Turecka Akkusovi, ktorého dokázal poraziť tesne pred časovým limitom na IPPON. V druhom kole sa stretol so zápasníkom z Českej republiky Dávidom Dudy, s ktorým po napínavom a dlhom súboji, ktorý sa preniesol až do predĺženia dokázal zvíťaziť a tým si zabezpečiť miesto v semifinále. V semifinále zdolal súpera taktiež až v predĺžení na 3x SHIDO. Vo finálovom súboji Benjamín zabojoval z posledných síl a po predĺžení hodil súpera na IPPON čím vybojoval zlatú medailu.

V tej istej váhovej kategórii sa predstavil aj Viktor Ádám, ktorý prehral oba zápasy pred časovým limitom (Bordin, Isayev)

Vo váhe do 81 kg bojoval Alex Maruška, ktorý v prvom kole zvíťazil nad Weissmanom z Izraela a v druhom kole porazil Kapsourousa z Grécka. Vo štvrťfinále nestačil na ukrajinského pretekára Korchemliuka, s ktorým prehral až v GOLDEN SCORE na IPPON. V opravnom boji podľahol súperovi z Turecka Danismanovi.

Tomáš Demčák si vo váhovej kategórii do 66kg dokázal vybojovať 2 výhry proti Nórovi Moelenaaovi a Charalampousovi z Cypru. Následne prehral proti pretekárovi z Turecka Buyukeserovi.

O jediné ženské zastúpenie sa postarala Ema Fízelová vo váhe do 63kg. V prvom kole zdolala súperku z Veľkej Británie Devallovú a v druhom kole nestačila na Turecku zápasnícku Afyonolovú. V opravnom boji sa Eme taktiež nedarilo a prehrala proti súperke z Francúzska Zihiriovej.