Minulý víkend sa v Prahe konal Európsky pohár seniorov, kde sa predstavilo  443 judistov zo 41 rôznych krajín. Slovenský tím na tomto podujatí nezostal pozadu.

Medzi našimi reprezentantmi boli Zuzana Bendzelová v kategórii do -57kg, Matej Poliak v kategórii do -66kg, Richard Murčo a Alex Barto v kategórii do -81kg, Peter Žilka v kategórii do -90kg, Matej Turanský v kategórii do -100kg a Márius Fízeľ v kategórii nad +100kg.

Najväčší úspech pre náš tím dosiahol Márius Fízeľ, ktorý s prehľadom postúpil až do finále v kategórii nad +100kg. 

V turnaji sa predstavil ako nasadená jednotka a už v prvom kole mal voľný los. V druhom kole dokázal zdolať silného súpera z Poľska, Dominika Majowského. Štvrťfinále prešiel zdolávaním nemeckého judistu Marvina Belza na 2x wazari. V semifinále si poradil s Antom Dubretom z Čiernej Hory. Bohužiaľ, vo finále nenastúpil pre zranenie a získal striebornú medailu za 2. miesto.

Ďalším hrdinom turnaja sa stal Peter Žilka, ktorý taktiež mal voľné prvé kolo. V druhom kole porazil domáceho judistu Jakuba Pohoralu a v treťom kole zdolal nemeckého súpera Fabiana Kansyho. V štvrťfinále s výborným výkonom zvíťazil nad Poľakom Damianom Stepienom na 2x wazari. V semifinále proti britskému judistovi Stuartovi McWattovi mu chýbalo šťastie a prehral na 3x shido. Napriek tomu ukázal svoju bojovnosť v boji o bronz a zvíťazil nad Jakubom Pankowskim z Poľska, čím si vybojoval bronzovú medailu v kategórii do 90 kg.

Slovenskí reprezentanti Zuzana Bendzelová, Matej Poliak, Richard Murčo a Alex Barto sa síce neumiestnili na popredných priečkach, no predviedli vynikajúce výkony a odovzdali maximum na tatami.

Slovenský zväz judo chce srdečne pogratulovať všetkým našim reprezentantom za ich  výkony na Európskom pohári v Prahe.