Počas uplynulých dní, od 6-teho do 12-teho októbra 2022, prebiehali v Tashkente majstrovstvá sveta seniorov.
Slovensko na tomto vrcholnom podujatí  reprezentovali:
Alex Barto vo váhe do 81kg, Peter Žilka a Milan Randl do 90kg, Benjamín Maťašeje vo váhe do 100kg a Márius Fízeľ v kategórii plus 100kg.
  • Alex Barto – 81kg: V prvom kole dokázal krásnym ippon-om zvíťaziť nad Niconom Zaborosciucom (WRL 58). V druhom kole nastúpil proti Saeidovi Mollaeiovi (WRL 6), s ktorým predviedol bojovný výkon a krásne judo, na ktoré je radosť sa pozerať. Žiaľ, to na víťazstvo nestačilo a Mollaeiov Alexa hodil na ippon v Golden score.
  • Peter Žilka – 90kg:
Z prvého kola postúpil bez boja. V druhom kole nastúpil proti domácemu judistovi z Uzbekistanu Davlat Bobonov (WRL 3), s ktorým predviedol skvelý výkon. Žiaľ, ani Peťovi to na víťazstvo nestačilo a prehral v Golden score na 3x shido. Bobonov sa neskôr stal víťazom celej váhovej kategórie.
  • Milan Randl – 90kg:
Prehral v prvom kole proti Stanislavovi Gunchenkovi (WRL 116).
  • Benjamín Maťašeje -100kg:
Postup z prvého kola bez zápasu. V druhom kole nastúpil proti Kyleovi Reyesovi, aktuálne vicemajstrovi sveta z Kanady (WRL 14), s ktorým prehral pred časovým limitom na ippon.
  • Márius Fízeľ +100kg:
V prvom kole porazil na jedno wazari a neskôr ippon-om Christiana Konovala z USA. V druhom kole nastúpil proti svetovej jednotke Temurovi Rakhimovi z TJK, s ktorým zápas skončil pred časovým limitom na ippon pre Rakhimova.