Majstrovstvá sveta seniorov sú už v plnom prúde. Od 06. októbra prebiehajú v uzbekistanskom Tashkente súboje najlepších judistov z celého sveta – 5 kontinentov, 82 krajín, 571 pretekárov, z toho 310 mužov a 261 žien.

Slovensko sa na tomto vrcholnom podujatí predstaví najlepším výberom seniorov:
Alex Barto vo váhe do 81kg, Peter Žilka a Milan Randl do 90kg, Benjamín Maťašeje vo váhe do 100kg a Márius Fízeľ v kategórii plus 100kg.

Ako prvý sa na rad dostal Alex Barto, ktorý si so svetovou špičkou zmeral sily už dnes. V prvom kole dokázal krásnym ippon-om zvíťaziť nad Niconom Zaborosciucom (WRL 58). V druhom kole nastúpil proti Saeidovi Mollaeiovi (WRL 6), s ktorým predviedol bojovný výkon a krásne judo, na ktoré je radosť sa pozerať. Žiaľ, to na víťazstvo nestačilo a Mollaeiov Alexa hodil na ippon v Golden score.

Zajtra, teda v pondelok 10. októbra, sa pokúsia o čo najlepší výsledok zabojovať Milan Randl a Peter Žilka vo váhe do 90kg.

V utorok 11. októbra sa na turnaji predstaví mladý junior Benjamín Maťašeje, ktorému sa nedávno podarilo vybojovať bronzovú medailu na majstrovstvách sveta juniorov.

Ako posledný sa v stredu 12. októbra na rad dostane Márius Fízeľ vo váhe +100kg.
Držíme im palce!