Počas prvého dňa sa na Európskom pohári predstavila šestica slovenských juniorských reprezentantov.

Vo váhovej kategórii do 60 kg vypadol Jozef Tománek mladší v druhom kole proti talianskemu judistovi.

V kategórii do 66 kg sa predstavili Jakub Bajtoš a Matej Klobučník. Jakub Bajtoš si v prvom kole pripísal víťazstvo nad judistom z Čiernej Hory. V druhom kole však nestačil na poľského súpera Krzysztofa Klimkiewicza.

Matej Klobučník vypadol v prvom kole po prehre s Dionom Sharapolliom z Kosova.

V kategórii do 73 kg v prvom kole vypadol Samuel Háger.

Najviac sa na Európskom pohári v Slovinsku darilo ženskej výprave.

V kategórii do 70 kg štartovala Ema Fízeľová, ktorá v prvom kole porazila judistku z Ukrajiny Alisu Videneievu. Vo štvrťfinále prehrala s Kanaďankou Laurence Bironovou na jedno wazari. V opravnom boji následne zvíťazila nad Taliankou Matilde Ceciovou ipponom, no v druhom opravnom kole nestačila na Ukrajinku Olgu Tsimko. Ema obsadila 7. miesto.

Najväčší úspech sa podaril Lenke Tománkovej vo váhovej kategórii do 63 kg, kde si vybojovala bronzovú priečku. V prvom kole zdolala Leylu Atayevovú z Azerbajdžanu, no v druhom kole podľahla talianskej pretekárke na 3x shido. 
V opravnom boji si vytvorila chuť na víťazstvo nad kanadskou pretekárkou Meloize Perkinsonovou, ktorú hodila dvakrát na wazari. V druhom a treťom opravnom kole porazila dve judistky z Nemecka, Franzisku Neubauerovú a Saraphinu Muhammedovú, čím si zaistila miesto vo finálových blokoch. V súboji o bronz zdolala poľskú pretekárku Emiliu Wolkowiczovú.

Zajtra na tatami zabojujú Timotej Štefánik (100 kg), Oliver Scheffel a Adam Lenčeš (90 kg), Gabriel Čopák a Juraj Jankovič (81 kg).

Držíme im palce.