Správa z VT Tata

Sústredenie bolo dobre obsadené kvalitným a hlavne početným sparingom. Pre viacerých našich športovcov to bolo po dlhšom čase prvé takéto väčšie sústredenie. S ich nasadením a predvedenými výkonmi som bol naozaj spokojný. Prejavovali veľkú chuť sa učiť a skúšať nové veci. Niektorí majú menšie kondičné a aj technické medzery no verím, že sa to v priebehu roka bude zlepšovať spolu s pandémickou situáciou a možnosťami tréningu.

Do Taty sme cestovali z Bratislavy cez Banskú Bystricu.

Vo štvrtok už bolo znateľne menej ľudí na tréningu. Mali sme pôvodne plánované ostať až do piatka 12.2. Avšak v priebehu týždňa som zistil, že budem musieť byť v piatok ráno v Bratislave kvôli PCR testu na cestu do ISR. No ako sa zmenšovala účasť na tréningoch a aj zväčšovala únava našich športovcov tak to nijak veľmi nezasiahlo celkový objem plánovaného tréningového zaťaženia.

Čo sa týka bezpečnostných opatrení a „Covidovej Bubliny“ tak to tu bolo viac ako uvoľnené. Nie, že by sme ju porušovali my. No bývali sme mimo stredisko a na tréning sme chodili peši okolo blízkeho jazera, alebo autom, podľa počasia. Bol prísny zákaz chodiť mimo hotela a športového centra. No videli sme viacerých, športovcov a aj trénerov čo to absolútne nedodržiavali. A nešlo len o Maďarov. Takže, negatívny výsledok výstupných testov ma úprimne potešil.

V Tata 11.2.2021                                                                                 Mgr. Krnáč Jozef