Džudo sa zrodilo v Japonsku v roku 1882 a odvtedy nespočetne veľakrát obletelo svet. Nie je preto prekvapujúce, že džudisti so svojimi kimonami v batohoch chcú robiť to isté. Objavovanie planéty, od telocvične k telocvični, má stále tú malú vôňu dobrodružstva, ktorá nás núti snívať. To je aj prípad Juliena Brularda, ktorý chce precestovať 197 krajín, bez toho aby musel využiť hotel alebo lietadlo a v každej krajine odovzdal svoje skúsenosti, ako tréner na žinienke.

Julienova cesta sa začala už na začiatku roka v Januári 2022. Po dvoch mesiacoch precestoval krajiny ako sú : Francúzsko, Beglicko, Luxembursko, Holandsko, Nemecko, Švédsko, Dánsko, Fínsko a Nórsko. Momentálne sa nachádza v susednom Poľsku a jeho kroky budú nasledovať v najbližšom období práve k nám na Slovensko.

Preto nás Julien kontaktoval a poprosil o pomoc, aby sme mu pomohli nájsť kluby zo Slovenska, ktoré by mali záujem ho podporiť v jeho projekte. Jediné čo od vás bude potrebovať je ubytovanie a pohostenie, na oplátku sa u vás postaví na žinenku ako tréner a rád odovzdá svoje skúsenosti ďalej.

Tento projekt podporuje aj IJF (článok na IJF – 1 , článok na IJF – 2 ) a jeho cestu môžete sledovať na :

Kluby ktoré majú záujem o takúto spoluprácu prosíme aby nás kontaktovali na mail office@judo.sk

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Zásady ochrany osobných údajov.
Súhlasím