Včera, 08. decembra 2022, vo večerných hodinách sa konal 1. ročník podujatia „Galavečer SZJ“, ktorý organizoval Slovenský zväz judo. Zúčastnilo sa ho približne 150 športovcov, členov SZJ a pozvaných hostí.

Pozvanie prijali aj významní hostia ako veľvyslanec Japonska v SR Makoto Nakagawa, prezident SOŠV Anton Siekel, primátor mesta Pezinok Roman Mács a prednosta OÚ Pezinok Bohuš Chochlík.

Počas galavečera prebiehalo ocenenie najlepších športovcov za rok 2022.

V seniorskej kategórii sa stal víťazom Márius Fízeľ, druhú priečku obsadil Peter Žilka a tretie miesto patrí Alexovi Bartovi.

Juniorská kategória taktiež spoznala meno víťaza – Benjamín Maťašeje, ktorému sa tento rok podarilo vybojovať bronz na Majstrovstvách sveta juniorov. Druhé miesto obsadil Viktor Ádám a tretie miesto sa ušlo Alexovi Maruškovi.

Dorasteneckú kategóriu vyhral Matej Klobučník. Na druhom mieste skončil Jozef Tománek a bronz získal Samuel Háger.

V kategórii dorasteniek dominovala Patrícia Tománková, ktorá si tento rok pripísala na konto striebro z ME a bronz z MS. Na druhom mieste skončila bronzová medailistka z MS Lenka Tománková. Tretie miesto v hodnotení obsadila Kristína Lili Križová.

Titul „Absolútny víťaz“ za rok 2022 na základe športových výsledkov získala Patrícia Tománková.

Počas oceňovania sa nezabudlo ani na vyhodnotenie najlepšieho rozhodcu za rok 2022. Toto ocenenie patrí Judite Pisárovej, ktorá nás po celý rok úspešne reprezentovala na medzinárodných podujatiach po celom svete a stala sa oficiálnou IJF rozhodkyňou.

Kategóriu najlepšieho trénera za rok 2022 vyhral tréner 1.JC Pezinok Jozef Tománek ml.. Pod jeho vedením získali v priebehu roka pretekári klubu na ME, MS a EC 18 medailí.

Za prínos pre SZJ za rok 2022 boli ocenení aj niekoľkí významní funkcionári a tréneri, a za celoživotný prínos pre SZJ Dušan Zátroch.

Srdečne gratulujeme víťazom a prajeme všetkým veľa úspechov do ďalšieho roka 2023.

Na záver by sme sa chceli poďakovať tým, bez ktorých by tento galavečer nebolo možné zorganizovať: 1. Judo club Pezinok a TOP-RELAX, s.r.o.