Naša výprava pod vedením reprezentačného trénera junorov Jozefa Krnáča s asistentom Liborom Pulcom vycestovala v zložení: Márius Fízeľ, -100 kg, Ivan Hlobej, +100 kg, Filip Mitrovič, -90 kg, Alex Barto, Ján Ľupták, Miroslav Ruttkay, všetci -81 kg, Richard Murčo a Jozef Benko, -73 kg, Bruno Banský a Ján Sršeň, -66 kg a Matej Hajas, -100 kg. Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia bola Alexandra Halajová, -52 kg.

Márius Fízeľ, -100 kg, veľmi príjemne prekvapil a potvrdil výbornú formu a nasadenie. Získal zlato. Pretekár VŠC Dukly Banská Bystrica sa nezľakol zvučných mien a išiel ambiciózne po víťazstve. Súperom nedal žiadnu šancu a všetky zápasy ukončil pred časovým limitom na ippon. Najprv zdola Vega (HUN), trocha sa potrápil so Serbanom, kde prehrával na waza ari, ale 50 s pred koncom otočil zápas na svoju stranu. V semifinále nedal šancu Echovi zo Švajčiarska a vo finále si poradil s Rusom Parkhominom za 2 minúty.

Bruno Banský, -66 kg, získal pekné 9.miesto. Prvé tri zápasy vyhral, v boji o víťaza skupiny a postup do semifinále prehral s Verhostertom z Holandska a v repasáži prehral s Maďarom Szeredasom.

Miroslav Ruttkay, -81 kg, skončil tesne pred bránami postupového miesta do repasáží. Chýbalo troška toho povestného športového šťastia. Prvé dva zápasy vyhral na ippon s Vasicom z Bosny a Hercegoviny a Parodim z Talianska. Prehral až s Gautschimom (SUI) až v golden score.

Alex Barto, -81 kg, vyhral svoj prvý zápas s Falcone (ITA) a prehral s Rajkaiom (HUN).

Ostatným našim pretekárom sa nedarilo a hneď v úvode poprehrávali svoje zápasy.

Jozef Krnáč bol s výsledkami spokojný, stačilo málo a boli by sa presadili aj niektorí ďalší pretekári. V každom prípade to boli cenné skúsenosti pre nich.