Posledným  vrcholom  sezóny 2021 pre našu reprezentáciu do 23 boli ME v Budapešti.

Na Majstrovstvá Európy  do 23 rokov vycestovala trojica reprezentantov : Bruno Banský -73kg, Alex Barto -81kg a Márius Fízeľ do +100kg pod vedením reprezentačného trénera seniorov Jána Gregora.

O najlepší výsledok sa postaral Márius Fízeľ ktorý si v prvom zápase pripísal výhru proti tureckému zápasníkovi Gunerovi, vo štvrťfinále zdolal Inaneishviliho z Gruzínska až po časovom predĺžení. Premožiteľa Márius našiel až v semifinále kedy jeho sily nestačili na Sipocza z Maďarska a v druhej minúte prehral na IPPON. V zápase o tretie miesto Márius po náročných dvoch minútach opäť podľahol súperovi Zaalashvilimu z Gruzínska na IPPON a tak obsadil krásne 5.miesto.

V ten istý deň sa na tatami predstavil aj Alex Barto vo váhe do 81kg. V Prvom kole vyhral nad súperom Kullashiliom z Kosova a následne nestačili jeho sily na súpera Girgalasviliho z Gruzínska ktorý sa neskôr stal víťazom celej váhovej kategórie.

Prvý deň na ME zápasil Bruno Banský vo váhe do 73kg. V prvom kole prehral proti Thomasovi z Nemcka na škrtenie a na ME už nepokračoval.

Ďakujeme našim reprezentantom za vzornú reprezentáciu.