Slovensko do Baku vysiela 73-člennú výpravu a reprezentovať nás bude 45 športovcov vo veku 15 až 17 rokov (26 športovcov a 19 športovkýň). V Baku sa bude súťažiť v desiatich športoch. Slovensko má zastúpenie v siedmich, a to v atletike, športovej gymnastike, cyklistike, džude, tenise, zápasení a v plávaní. Slovenská výprava sa spoločne stretne 19. júla na zraze členov výpravy a do Baku odlieta 20. júla 2019.

Výprava džudistov je v zložení:

Alexandra Péterová, reprezentačná trénerka dorastencov, Jozef Tománek, ml., tréner, Branislav Slaný, observer. Džudisti: Silvia Tománková, -57 kg, Tomáš Demčák, -60kg, Miloš Krajčí, -66 kg, Samuel Ret, -81 kg, Benjamín Maťašeje, -90 kg, Viktor Adam, +90 kg. EJU na súťaž nominovala aj našu medzinárodnú rozhodkyňu Juditu Pisárovú.

Pevne veríme, že naši džudisti nadviažu na výborné výsledky z predchádzajúcich ročníkov. Držíme im palce ako aj celej našej výprave.

Súčasťou atletickej výpravy je 15 športovcov (z toho 8 dievčat a 7 chlapcov) a 4 členovia realizačného tímu. V športovej gymnastike nás budú reprezentovať dvaja športovci – jedno dievča a jeden chlapec. Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu a dvaja rozhodcovia. V cyklistike nás bude reprezentovať 5 športovcov – z toho dve dievčatá a traja chlapci. Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu. V tenise nás budú reprezentovať štyria športovci, z toho dve tenistky a dvaja tenisti. Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu. V zápasení budeme mať v Baku piatich športovcov – z toho jedno dievča a štyroch chlapcov. Na EYOF pocestujú aj traja členovia realizačného tímu a rozhodca. V plávaní nás bude reprezentovať 8 športovcov (štyri dievčatá a štyria chlapci). Súčasťou výpravy sú aj dvaja členovia realizačného tímu.