Minulý víkend sa v poľskom meste Poznaň konal európsky pohár juniorov, na ktorom sa predstavili aj naši judisti. V kategórii do 70 kg si Ema Filzeľová vybojovala najlepší výsledok.

V prvom kole Ema zdolala súperku Nuijten z Holandska a v druhom kole si poradila s Rytskou z Ukrajiny. Vo štvrtfinále sa stretla s nemeckou pretekárkou Happe, ktorú dokázala zdolať ipponom. V semifinále pokračovala vo svojom víťaznom pochode, keď porazila Švédku Nilsson. Napriek skvelej forme však vo finále nestačila na nemeckú judistku Grauer a obsadila fantastické 2. miesto.

Na EC Poznaň podali skvelé výkony aj ďalší slovenskí judisti. Jozef Tománek ml. si v kategórii do 60 kg po 3 víťazstvách a 2 prehrách vybojoval pekné 7. miesto. Rovnaké umiestnenie dosiahla tiež Lenka Tománková v kategórii do 63 kg.

Našu krajinu reprezentoval aj Oliver Scheffel v kategórii -90kg s bilanciou jedna prehra a jedno víťazstvo. Jakub Bajtoš v kategórii -66kg vypadol v prvom kole, rovnako ako aj Rajko Maslac a Roman Dekan. Matej Pecha v kategórii -100kg opustil súťaž v prvom kole, zatiaľ čo Tomáš Dovičič v kategórii -73 kg získal jedno víťazstvo a dve prehry.